Apple, Pride ayını özel saat kayışları ve duvar kağıtlarıyla kutluyor

Apple, Pride ayı için renkli saat kayışları, özelleştirilebilir saat yüzleri ve duvar kağıtları sunuyor.

Apple, Pride ayını özel saat kayışları ve duvar kağıtlarıyla kutluyor

Apple, LGBTQ+ topluluğuna destek olmak amacıyla yeni ürünlerini ve yazılım güncellemelerini duyurdu. Bu yenilikler arasında, çeşitli onur bayraklarından ilham alan ve topluluğun çeşitliliğini ve gücünü temsil eden renkli, floresan bir Apple Watch kayışı öne çıkıyor. Kayışın tokasında "PRIDE 2024" yazısı bulunuyor.

Apple ayrıca, bu kayışın canlılığını yansıtan yeni Pride Radiance saat yüzleri ve iPhone ile iPad için duvar kağıtları sundu. Umut, güç ve LGBTQ+ topluluğunun birliğini temsil eden koyu arka plan üzerine ışık ışınları içeren bu simgesel görseller, LGBTQ+ aktivizminin kalıcı etkisini ve gelecek nesiller için yolları nasıl açtığını vurguluyor.

Apple, Pride ayını özel saat kayışları ve duvar kağıtlarıyla kutluyor - Resim : 1

Apple, Pride ayını özel saat kayışları ve duvar kağıtlarıyla kutluyor

İlk kez, Apple bu onur temalı saat yüzleri ve duvar kağıtları için kişiselleştirme seçenekleri sunuyor. Kullanıcılar, bir dizi renk arasından seçim yaparak görünümlerini kişiselleştirebilirler. Apple Watch'ta, seçilen renkler bilek hareketiyle dinamik olarak değişerek her sayıyı vurguluyor. iPhone ve iPad kullanıcıları ise cihazlarını kilidini açtıklarında "Pride" kelimesinin dinamik renklerde belirmesine tanık oluyorlar.

Yeni onur ürünlerinin lansmanı, watchOS 10.5, iOS 17.5 ve iPadOS 17.5'in yayınlanmasıyla aynı zamana denk geliyor.

Apple, ILGA Dünya, İnsan Hakları Kampanyası, Encircle, Eşitlik Kuzey Carolina gibi çeşitli savunuculuk örgütlerine desteğini vurgulayarak, LGBTQ+ haklarına olan bağlılığını daha da pekiştiriyor.