Apple Watch 8 akıl almaz bir özellikle gelecek!

Apple'ın yeni nesil akıllı saat modeli vücut ısısını doğru olarak tahmin edebilecek sensorlerle donatılacak.

Apple Watch 8 akıl almaz bir özellikle gelecek!

Apple, resmi tanıtımı önümüzdeki hafta yapılacak olan yeni nesil Apple Watch'u piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Fakat daha yeni model piyasaya çıkmadan 2022 modeli için daha büyük güncellemeler planlandığı söyleniyor.

Apple Watch 8’in, diğer serilerden farklı olarak bir vücut ısısı sensörü ile donatılacağı haberleri kullanıcıları heyecanlandırdı fakat bu yeni özelliğin nasıl çalışacağı henüz tam olarak belli değil.

Apple Watch 8 akıl almaz bir özellikle gelecek!

Şu anda, Fitbit Sense gibi vücut ısısını takip edebilen akıllı saatler, her kullanıcı için bir taban çizgisi belirliyor ve ardından tespit edilen değer bununla uyumlu olmadığında uyarı veriyor. Apple Watch sensörü, planlandığı gibi yapılırsa vücut ısısını gerçek değerinde ölçebilir. Beklenen bu yeni özellik Apple Watch 8 ve sonrası seriler için önemli bir adım olacak gibi duruyor.

Apple Watch 7 nasıl olacak?

Öte yandan, bu yılki Apple Watch serisi, tamamen yeni tasarıma odaklandığı için herhangi bir ekstra yenikle gelmeyecek. Bunun nedeni, Apple Watch 7'nin kavisli kenarlardan vazgeçebilmesi ve iPhone 12'dekine benzer düz kenarlar kullanmasıdır. Söylentilere göre Apple'ın cihazlarında kullandığı yeni tasarım akıllı saat uygulamalarını kapsıyor ve ayrıca yeni modellerin ekran boyutunun da daha geniş olacağı biliniyor.

Bu durumda, Apple Watch 7'nin artık 40 mm ve 44 mm boyutlarıyla değil, 41 mm ve 45 mm boyutlarıyla geleceği anlamına geliyor. Daha küçük çerçevelerle birlikte, ekran alanı önemli ölçüde iyileştirilmeli ve Apple'ın şirketin ilk modelden bu yana kullandığı sistemden esasen vazgeçecek yeni bir bant tasarımı kullanması bekleniyor. Bu ay kullanıcılarıyla buluşmaya hazırlanan yeni seri Apple Watch 7 bakalım yeni görünümü ile nasıl bir etki yaratacak.