Akıllı Saat

Apple yine cebimizdeki paraya göz dikti

Akıllı telefon piyasasındaki büyük başarısını akıllı saat sektöründe de iyiden iyiye hissettirmeye başlayan Apple, yeni modelinde yeni bir strateji deneyecek gibi görünüyor.

Apple yine cebimizdeki paraya göz dikti

Apple'ın akıllı telefon sektöründe oyun kurucu pozisyonunda olduğu bir gerçek. Bugüne kadar birçok yeniliği ilk defa Apple'da görüp, "ne gerek vardı" dediğimiz birçok yenilik, sonrasında sektörün diğer oyuncuları tarafından da kullanılmıştı. Bunlara örnek verecek olursak, ilk olarak Apple'ın telefonlardan 3,5mm jakı kaldırması çok eleştirilmiş ancak sonrasında bütün büyük markalar da telefonlarında aynı stratejiyi izlemişti.

Apple yine cebimizdeki paraya göz dikti

Biraz daha yakın zamandan örnek verecek olursak, telefon kutusundan şarj aletini çıkarma fikri de ilk Apple'a aitti ve gelin görün ki başlarda çok dalga geçilen bu strateji yine yavaş yavaş diğer büyük markalar tarafından uygulanmaya başlandı.

İşte akıllı telefon sektörüne böylesine yön verebilme kabiliyetine sahip olan Apple, benzer stratejiyi akıllı saat sektöründe de uygulamaya koyacak gibi görünüyor. Bunun ilk hamlesi ise yeni modelin sınırlı sayıda satışa sunulacak olması.

Evet Apple Watch Series 7'den bahsediyoruz. Bu ayın sonlarına doğru resmi olarak tanıtılması beklenen yeni akıllı saatin, ilk etapta bir satış stratejisi olarak sınırlı sayıda satışa sunulacağı ve bu sayede de yüksek fiyatla piyasaya sürüleceği konuşuluyor.

Normal bir markadan bahsediyor olsak, "ne acelemiz var, bekler ucuzlayınca alırız" diyebilirdik belki ancak söz konusu Apple olunca, bu hamlesinin karşılık bulmayacağını söylemek çok daha kolay olmayacaktır.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.