Apple Watch akıllı saat pazarına damga vuruyor

Apple akıllı sat pazarında liderliğini sürdürüyor. Apple Watch 6 ile konumunu güçlendiriyor. Peki akıllı saat pazarındaki durum nedir?

Apple Watch akıllı saat pazarına damga vuruyor

Apple Watch, pazar payı ile akıllı saat pazarındaki liderliğini koruyor. Akıllı saat pazarı her geçen gün gelişmeye devam ediyor. Akıllı saatler deyince akla gelen ilk ürünlerden biri Apple Watch. Apple, bu gelişmekte olan pazarda akıllı saat satışlarını artırmaya devam ediyor.

Apple şu anda akıllı saat pazarının zirvesinde yer alıyor ve bunu şirketin en popüler saati olan Apple Watch Series 6 ile başarıyor.

Apple Watch pazar payında da lider

Counterpoint adlı bir araştırma kuruluşunun verilerine göre markalar akıllı saat pazarında pazar payı kazanmak için ciddi bir mücadele içerisindeler. Apple Watch pazar payının %33,5'i kadar yüksek bir paya sahipken, Huawei %8,3 pazar payı ile ikinci sırada yer alıyor. Üçüncü sırada % 8 pazar payına sahip Tizen işletim sistemi ile Samsung geliyor. Bu üç markanın dışında pazar payının geri kalanını birkaç şirket oluşturuyor.

Apple ile savaşmaya çalışan şirketlerin çabalarına ve birleşmelerine rağmen Apple Watch bu pazarda liderliğini koruyor. Apple'ın bu konuda büyük bir başarı gösterdiği ortada.

Apple Watch akıllı saat pazarına damga vuruyor - Resim : 1

Google'ın akıllı saatler üzerindeki çalışmaları da devam ediyor. Google tarafından piyasaya sürülen WearOS yazılımı pazardan sadece % 3.9 pay aldı ve çok fazla dikkat çekmedi. Bu yüzden Google kısa süre önce Fitbit'i satın aldı. Fitbit OS dünyanın en iyi yazılım şirketlerinden bir tanesi ve Google Wear sektörüne çok güçlü bir şekilde gireceğe benziyor.

AppleApple Watch'taki fitness takibini Apple TV veya iPad'deki video egzersizleriyle tanıttığı Fitness + ile birleştiriyor.

Apple Watch Series 7 hakkında da bazı söylentiler gelmeye devam ediyor. Bu söylentilere bakılırsa, Apple'ın yeni akıllı saatinde bir tansiyon monitörü ve glikoz izleme programı sunabileceği söyleniyor. Apple'ın 2022 yılına kadar pazarı kontrol etmeye devam etmesi bekleniyor.