Akıllı Saat

Apple Watch kullanıcılarına müjde WatchOS 9 yayınlandı

Eğer Apple marka bir akıllı saat kullanıyorsanız, an itibariyle yeni işletim sistemi sürümünüze geçiş yapabilirsiniz.

Apple Watch kullanıcılarına müjde WatchOS 9 yayınlandı

Amerikalı teknoloji devi Apple tarafından Haziran ayının başında gerçekleştirilen WWDC 2022 etkinliği kapsamında duyurulan ve 7 Eylül 2022 tarihindeki Far Out ile birlikte tüm detaylarını öğrendiğimiz Apple WatchOS 9 işletim sistemi sürümü nihayet ülkemizde de servis edildi.

Apple Watch marka akıllı saatler için geliştirilen Apple WatchOS 9 işletim sistemine baktığımız zaman, aslında öyle kendine hayran bırakacak herhangi bir yeniliğin olmadığını görüyoruz. Bu sürümde, yeni özellik bakımından biraz cimri davranan Apple, dikkatini daha çok mevcut özelliklerin geliştirilmesine ve bazı tasarımsal dokunuşlara vermiş. Örneğin yeni sürümle birlikte artık Apple Watch kullanıcıları çok daha fazla saat ara yüzüne sahip olacaklar.

Bunun yanında uyku takip sisteminin geliştirilmesi, spor ve fitness özelliklerinin iyileştirilerek hata payının en aza indirilmesi gibi özellikler de yine aslında mevcut niteliklerin iyileştirilmesi odaklı. Ancak WatchOS 9’la birlikte artık iPhone’a bağımlı olmadan saat üzerinden takvim ayarlarının yapılabilmesi, bildirimlerin duruma göre tek bir satırının ya da tamamının gösterilmesi gibi yeni özellikleri de belirtmeden geçmeyelim.

Apple Watch kullanıcılarına müjde WatchOS 9 yayınlandı

Peki Apple WatchOS 9 sürümüne hangi akıllı saat modelleri terfi edebilecek? Apple tarafından yapılan açıklamaya göre;

- Apple Watch Series 4,

- Apple Watch Series 5,

- Apple Watch SE,

- Apple Watch Series 6,

- Apple Watch Series 7,

- Apple Watch Series 8,

- Apple Watch Ultra

modellerinden herhangi birini kullanan Apple Watch sahipleri, akıllı saatlerini yeni sürüme sorunsuzca taşıyabilecekler.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.