Akıllı Saat

Apple Watch kullanıcılarını üzecek haber!

Apple Watch için ortaya çıkarılan bir rapor şirketin tansiyon takibi yapma özelliğini sunmasıyla ilgili planlarını ortaya koydu. İşte tüm detaylar.

Apple Watch kullanıcılarını üzecek haber!

Samsung'un Galaxy Watch 4 ailesinde hali hazırda bir tansiyon ölçer bulunuyor. Ancak Apple, giyilebilir cihazlarına benzer bir şey eklemek için uzun zaman bekledi diyebiliriz. Bloomberg'den Mark Gurman'ın yeni bir raporuna göre şirket, 2024'te piyasada sadece tansiyon takibi yapan bir Apple Watch sunabilir.

Bu gecikmenin sebebi görünüşe göre şirketin bazı engeller ile karşılaşması. Bu da "söz konusu teknolojinin en erken 2024 yılına kadar hazır olması beklenmiyor" ifadelerini beraberinde getirdi.

Apple Watch kullanıcılarını üzecek haber!

apple watch

Şirketin açıklamalarına göre ekipler zaten bunun üzerinde çalışıyor, ancak bir kullanıcının yüksek tansiyonu olup olmadığını belirlemede doğruluğun bir zorluk olduğu iddia ediliyor. Özellik "en az dört yıl içinde gelecek şekilde" planlandı, ancak sürüm aslında 2025'e kadar kayabilir. Bildirildiğine göre Apple, ölçümler vermek yerine Apple Watch kullanıcılarını hipertansiyona sahip olabilecekleri konusunda uyarmak istiyor. 

Apple'ın giyilebilir cihazlarına kan şekeri izlemesi eklemek için çalışan ekipleri de var, ancak bu özelliğin "birkaç yıl uzakta" olduğu ve "henüz bir hedef sürüm yılı atanmadığı" söyleniyor. Bu arada Apple, üçüncü taraf glikoz ölçüm cihazları için desteği de geliştirmek istiyor.

Tansiyon izleme aracı kullanıma sunulmadan önce iPhone için Sağlık uygulaması, genişletilmiş uyku izleme işlevi, ilaç yönetimi ve yeni kadın sağlığı özellikleri ekleyen bir güncelleme gelecek.  Apple, bu yıl standart bir Seri 8, düşük kaliteli bir SE ve "sporcuları hedefleyen sağlam bir kasaya sahip lüks bir model" dahil olmak üzere üç yeni Apple Saati piyasaya sürecek.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.