Akıllı Saat

Apple Watch Series 8 devrim gibi özellikle geliyor

Apple’ın üzerinde çalıştığı ve artık tanıtımı için geri sayıma geçilen Apple Watch Series 8 ile birlikte, Apple kullanıcılarının uzun süredir talep ettiği bir özellik kullanıma sunuluyor.

Apple Watch Series 8 devrim gibi özellikle geliyor

Akıllı saat pazarının en güçlü ismi olan Apple, uzun bir süredir yeni akıllı saat modeli Apple Watch Series 8 üzerinde çalışıyor. Ancak bugüne kadar ortaya çıkan sızıntılar, yeni akıllı saat modelinin gerek tasarım gerekse de özellik anlamında selefinden çok farklı olmayacağını ortaya koydu.

Bu duruma biraz daha geniş perspektiften bakıldığında, aslında Apple Watch Series 7’de Apple Watch Series 6 modelini temel alan bir cihazdı. Yani eğer söylentiler doğru çıkarsa, Apple bu seneyle birlikte son 3 senedir aynı teknolojilerin ekmeğini yemiş olacak. Ancak Amerikalı teknoloji devinin hakkını da yememek lazım.

Apple Watch Series 8 devrim gibi özellikle geliyor

Ünlü duyumcu Mark Gurman tarafından ortaya atılan yeni iddialara göre Apple, Watch Series 8 modelinde uzun süredir kullanıcılar tarafından talep edilen düşük güç modu özelliğini aktif edecek. Eğer bir Apple Watch kullanıcısı değilseniz, “böyle bir özellik Apple’da zaten yok mu” diye sorabilirsiniz.

Aslında evet, Apple Watch’larda bir çeşit güç modu bulunuyor ancak bunu aktif ettiğiniz zaman akıllı saatiniz yalnızca saati ve birkaç temel şeyi daha gösterir hale geliyor. Yani bu özelliği aktif ettiğinizde, Apple Watch’unuz akıllı saat olma vasfını tamamen yitiriyor. Bununla birlikte Apple’ın üzerinde çalıştığı yeni güç tasarruf modu, işletim sistemi ve donanımların performansını kısarak kullanım süresini alışılmış haliyle kullanma imkanı sunmaya devam edecek.

Yorumlar
Samet
Devrin niteliğindeki haber bu mu?
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.