Apple Watch Ultra 2’nin merak edilen özellikleri ortaya çıktı

Amerikalı teknoloji devi Apple tarafından geliştirilen Watch Ultra 2 modelinin merak edilen özelliklerinden bazıları gün yüzüne çıktı.

Apple Watch Ultra 2’nin merak edilen özellikleri ortaya çıktı

Geçtiğimiz yıl Apple, üst segment akıllı saat modeli Apple Watch Ultra'yı piyasaya sürdü. Bu devrim niteliğindeki akıllı saat, teknoloji devinin merkezi Cupertino'da üretilmiştir. Ürünün bu yıl eylül ayında düzenlenecek olan sonbahar etkinliğinde halefini alması bekleniyor. Ancak, Çin'in popüler mikroblog platformu Weibo'da yer alan bir duyum hesabı, ikinci nesil Apple Watch Ultra hakkında önemli bilgileri paylaştı.

Setsuna Digital adlı duyum hesabına göre, ikinci nesil Apple Watch Ultra'nın ağırlığı önceki modelinden daha hafif olacak. Bu bilginin dışında, yeni modelin ağırlığının ne kadar olacağı hakkında bir bilgi paylaşılmadı. Bu hafiflik özelliği, markanın yeni akıllı saatini tercih eden kullanıcılar için hoş bir değişiklik olacaktır.

Apple Watch Ultra 2’nin merak edilen özellikleri ortaya çıktı

Bilindiği üzere, mevcut Apple Watch Ultra modeli, rakipleriyle karşılaştırıldığında en büyük ve en ağır akıllı saatlerden biri. Ürünün titanyum modelinin kasası 49mm ve ağırlığı 61.3 gram. Bu da, en hafif 41mm alüminyum model olan Series 8 modelinin ağırlığının neredeyse iki katı.

Apple hakkında güvenilir bilgiler veren analist Ming-Chi Kuo, Cupertino merkezli teknoloji devinin, Ultra saat modelini üretirken 3D parçaları kullanmayı planladığını belirtti. Eğer metal parçaların yerine plastik parçalar kullanılırsa, bu akıllı saatin ağırlığının azaltılmasına yardımcı olabilir. Ayrıca, bu durum üretim sürelerini ve maliyetleri de azaltabilir. Apple Watch Ultra'nın 2.1 inç Mikro LED ekran özelliğine sahip olacağına dair söylentiler de mevcut.