Apple Watch’ların ortaya çıkan son özelliği bu saatlere olan ilgiyi arttırabilir

Akıllı telefon dünyasının en önemli isimlerinden biri olan Apple, benzer başarısını akıllı saat pazarında da sürdürmeye devam ediyor.

Apple Watch’ların ortaya çıkan son özelliği bu saatlere olan ilgiyi arttırabilir

Amerikalı teknoloji devi Apple’ın, son 10 yıldır üst üste dünyanın en değerli şirketi seçildiğini artık hepimiz biliyoruz. Bununla birlikte şirketin geçtiğimiz günlerde Dünyanın En Etkili şirketi unvanını da Google’ın elinden söküp alması, Amerikalı devi bambaşka bir konuma taşıdı. Tabi Apple’ın bu başarısını yalnızca iPhone’a borçlu olduğunu söylemek, diğer cihazlarına büyük haksızlık olur.

Örneğin akıllı saat pazarını ele aldığımız zaman, Apple burada da Apple Watch modelleri ile sektörün bir numarası konumunda.

Apple Watch’ların ortaya çıkan son özelliği bu saatlere olan ilgiyi arttırabilir

Çok değil daha birkaç ay önce yeni akıllı saat modellerini tanıtan Apple, bazı özelliklerin ise kullanıcılar ve eleştirmenler tarafından keşfedilmesine müsaade ediyor ki bu stratejinin en önemli getirisi de akıllı saatlerin zaman zaman kendiliğinden yeniden gündeme gelebilmesi.

İşte yine öyle günlerden birini yaşıyoruz. Nitekim ortaya çıkan son bilgilere göre, hem Apple Watch Series 8 hem de Apple Watch Ultra, önceki modellerin aksine bu defa kendi GPS ağlarını kullanıyorlar. Bunun iki büyük anlamı var. Birincisi ve en önemlisi, her iki akıllı saat de GPS’i aktif olarak kullanabilmek için herhangi bir iPhone’un varlığına ihtiyaç duymuyor. İkinci önemli detay ise, kendi GPS ağını kullanan bu akıllı saatlerin çok daha nokta atışı konum bilgisi sunması. Bakalım önümüzdeki günlerde bu iki cihaz hakkında yeni bilgiler gelmeye devam edecek mi?