Apple'dan büyük kıyak! Apple Watch almak zorunda kalmayacaksınız

Apple kullanıcılarına kıyak geçiyor. WWDC etkinliğinde duyurulan bir özelliğe göre artık Apple Fitness uygulaması için Apple saat gerekmeyecek. İşte detaylar.

Apple'dan büyük kıyak! Apple Watch almak zorunda kalmayacaksınız

Artık Apple Fitness uygulamasına erişmek için bir Apple Watch'a ihtiyacınız olmayacak. Apple, iOS 16 ile yazılımını WWDC 2022'de duyurdu. Buna göre şirket iPhone cihazlara bir çok yenilik sunacak ve bu yenilikler arasında Fitness uygulamasını Apple Watch olmadan kullanabilme özelliği de yer alacak.

WatchOS'taki gibi, Fitness uygulaması da günlük etkinlik hedefleri belirlemenize olanak tanıyacak ve bir "Taşıma halkası" ile sizi tüm gün boyunca aktif kalmanız için motive edecek. iPhone'unuz adımlarınızı ve antrenmanlarınızı takip etmek için sensörlerini kullanacak ve ardından bu bilgileri yaktığınız kalorilerin bir tahminine dönüştürecek. Aktivite hedeflerine ulaşmaları için sınırlarınızı zorlamak adına bu uygulamadan yararlanabileceksiniz.

Apple'dan büyük kıyak! Apple Watch almak zorunda kalmayacaksınız

apple watch gerek yok

Apple WWDC etkinliğinde bir çok yeniliği de duyurdu. Bu yenilikler arasında kullanıcıların yaşam kalitesine iyileştirmek adına bir çok güncelleme yer alıyor. Örneğin artık iPhone cihazlarda Face ID telefonunuzu yan tutsanız dahi çalışacak. Bununla birlikte eğer Mac cihazlarınızdan görüntülü görüşme yapıyorsanız iPhone kameranızı da kullanabileceksiniz. Teknoloji devi Mac cihazlarının kamerasının iyi olmadığını kabul ediyor ve bu sebeple görüntülü görüşmeler için iPhone kameralarınızı kullanma seçeneği sunuyor. 

WWDC'de tanıtılan iOS 16 bir çok yenilik ve güvenlik güncellemesi de getirecek. Üstelik artık güvenlik güncellemeleri iPhone cihazlara otomatik olarak yüklenecek. Yani kullanıcıların manuel olarak uğraşması gerekmeyecek.