Casio, sınırlı sayıda üretilen özel saatini tanıttı

Casio, Casiotron'un 50. yıl dönümünü kutlamak için sadece 4,000 adet üretilen TRN50 modelini piyasaya sürdü. Bu özel saat, koleksiyoncular için eşsiz bir fırsat sunuyor.

Casio, sınırlı sayıda üretilen özel saatini tanıttı

Casio, dijital saatlerin öncüsü olan ilk Casiotron'un piyasaya sürülüşünün 50. yılını kutlayarak Casiotron 50. Yıl Dönümü TRN50-2A modelini piyasaya sürdü. 1974 yılına ait orijinal tasarımı modern teknolojiyle birleştiren bu sınırlı sayıda üretilen model, Bluetooth bağlantısı, zamanı doğrulamak için radyo dalgası alımı ve güneş enerjisi gibi özelliklere sahip. 500 dolar fiyat etiketiyle satışa sunulan bu özel saat, dijital saat teknolojisinde bir dönüm noktası olan orijinal Casiotron'un önemini vurguluyor.

Casio America'nın Başkanı Tom Kato, orijinal Casiotron'un dijital zaman tutma yeniliğindeki önemine dikkat çekti. Yalnızca 4.000 adet üretilen yeni TRN50-2A, 50 metre su direnci, LED arka ışık ve 39 şehir için dünya zamanı göstergesi gibi gelişmiş özellikler sunarak günümüz ihtiyaçlarını karşılarken köklü mirasını da onurlandırıyor.

Casio, sınırlı sayıda üretilen özel saatini tanıttı

Bu özel saat, CASIO Watches uygulaması aracılığıyla akıllı telefonlarla entegrasyon sağlayarak otomatik zaman dilimi güncellemeleri ve diğer işlevsellikler sunuyor. Ayrıca, her bir parçanın özgünlüğünü vurgulamak için numaralandırılmış benzersiz bir kasa arkası tasarımına sahip. 50. yıl dönümünü kutlayan bu tasarım, saatin sınırlı sayıda bir koleksiyon parçası olduğunun altını çiziyor.

Japonya ve Amerika'daki ön siparişler tükenmiş olsa da, alıcılar 2024 yılı Şubat ayının 29'unda yapılacak olan piyasaya sürülmesinin ardından yeniden satış piyasasına yönelebilirler.

Casio ayrıca geçtiğimiz ay macera ve açık hava tutkunlarına yönelik RANGEMAN serisi saatleri de piyasaya sürdü. Bu saatler, şoklara, toza, çamura ve suya karşı dayanıklılık gibi aşırı koşullara dayanacak şekilde tasarlanmış olup, dış mekan aktiviteleri için idealdir.