Facebook akıllı saat pazarına giriyor!

Facebook bir akıllı saat geliştiriyor, akıllı saat piyasaya bir ön kamera ile çıkacak ve küçük bir çentiğe sahip olacak. İşte detaylar!

Facebook akıllı saat pazarına giriyor!

2017 ve 2018'deki çentik çılgınlığından sonra, 2021 yeniden çentiğin diriliş yılı gibi görünüyor. Apple yeni MacBook dizüstü bilgisayar serisi için de bu tür bir tasarıma geri döndü ve Facebook ilk akıllı saatinde çok benzer bir şey yapacak gibi görünüyor.

Facebook'un akıllı saatinin ilk gerçek görüntüsü paylaşıldı. Dikkat çeken en önemli özellik bir ön kameraya yer açmak için bir 'çentiğin' ekranda yer almış olması. Ancak görüntülü aramayı ve yüz tanımayı destekleyeceği düşünüldüğünde harika bir özellik mi geliyor acaba diye düşündürüyor.

Facebook Çentikli Akıllı Saat!

Facebook akıllı saat pazarına giriyor! - Resim : 1

İlginçtir ki, saatin kod adı 'Milan' ve Apple Watch'a çok benzeyen bir ekran formatına sahip olduğu görülüyor. Ancak, bu sürüm barındırdığı özellikleri ile kısa süre içerisinde pazarda çok farklı bir şekilde kendine yer bulacak gibi görünüyor.

Bununla birlikte, teknik özellikler söz konusu olduğunda, saat LTE bağlantısını destekleyecek, ön kamera Full HD olacak ve sağlık, fitness ve sosyal medyada, özellikle WhatsApp gibi sohbet uygulamalarında güçlü bir şekilde etkileşime girme yeteneğine odaklanacak.

Fiyatlandırma ve kullanılabilirliğe gelince, mevcut planların 2022 yazında hedeflendiği bildirildi. Fiyatı hakkında henüz hiçbir açıklama yapılmadı. Aslında, akıllı saatler dünyasında şu anda çok önemli bir değişim zamanı olduğu için fiyat konusunda aceleci davranılmaması normal olarak karşılanıyor. Bekleyip göreceğiz.