Google akıllı saatler için kritik güncellemesini resmen duyurdu

Teknoloji devi Google, son zamanlarda duyum olarak ortaya çıkan ve akıllı saatlerdeki harita kullanımını kolaylaştıran özelliğini resmen duyurdu.

Google akıllı saatler için kritik güncellemesini resmen duyurdu

Akıllı teknolojilerin gelişmesi, günlük yaşamların da kolaylaşmasını beraberinde getiriyor. Akıllı telefonların gelişiminden önce bir yerden bir yere gitmek isteyen ancak yer yön hafızası yeterince iyi olmayan kişiler (özellikle de otomobil sürücüleri) navigasyon cihazlarından yardım alıyordu. Ancak özellikle İstanbul gibi her an bir sokağın kapandığı ya da yolların değiştiği veya hiçbir şey olmasa bile trafiğin anlık olarak sıkıştığı bir şehirde, navigasyon cihazları yeterince performans gösteremiyorlardı.

Bununla birlikte akıllı telefonların gelişmesi ve Yandex Maps, Google Maps gibi uygulamaların yaygınlaşması bu tür sorunları ortadan kaldırdı. Ancak teknoloji devlerinin durmak gibi bir niyeti yok. Bu konuya ilişkin son müjde ise Google’dan geldi.

Google akıllı saatler için kritik güncellemesini resmen duyurdu

Teknoloji devi Google tarafından yapılan açıklamaya göre, bundan sonra Wear OS işletim sistemine sahip akıllı saatlere sahip olanların, Google Haritalar özelliğinden faydalanabilmesi için akıllı telefonlarını yanlarında bulundurmalarına gerek olmayacak. Bunun anlamı artık akıllı saatlerdeki haritalar uygulaması, akıllı telefondan bağımsız bir şekilde de kullanılabilecek. Tabi böyle bir durumda bu sefer gereken internet bağlantısının bizzat saat tarafından yönetilmesi gerektiğini de hatırlatalım.

Buna göre eğer akıllı saatiniz LTE özelliğine sahipse veya bulunduğunuz bölgede Wi-Fi erişimi varsa, akıllı telefonunuzu yanınıza almadan akıllı saatiniz üzerinden de rotanızı oluşturabilir ve kaybolmadan varmak istediğiniz yere ulaşabilirsiniz.