Google Pixel Watch 2 çok önemli iki yenilikle karşımıza çıkacak

Akıllı saat pazarındaki payını arttırmak isteyen Google, bu amaçla Watch 2 modeline önemli yenilikler eklemeye hazırlanıyor.

Google Pixel Watch 2 çok önemli iki yenilikle karşımıza çıkacak

Google, 5 Ekim'de yıllık etkinliğinde ikinci nesil Pixel Watch'u tanıtmaya hazırlanıyor. Arama devi, yaklaşan ürünün tasarımını tüm açılardan gösteren bir önizleme paylaştı ve bu tasarım bir önceki modele oldukça benziyor. Daha önce, Pixel Watch 2 hakkında bazı önemli bilgiler sızdı.

Ancak şimdi, 9to5Google'ın kaynaklarından aldığı bilgilere göre, Google'ın ikinci nesil akıllı saati, kullanıcıların istediği zaman cilt sıcaklığı okuma yapabilen bir sıcaklık sensörü ile gelecek. Bu, yalnızca gece sıcaklık ölçen Fitbit Sense 2'den farklı. Ancak, Pixel Watch 2'nin sıcaklık sensörünün, Galaxy Watch 5 ve 6 serisine benzer şekilde kadınların adet döngülerini takip edip edemeyeceği henüz bilinmiyor. Pixel 8 Pro'nun da bir sıcaklık sensörüne sahip olacağı doğrulandı.

Google Pixel Watch 2 çok önemli iki yenilikle karşımıza çıkacak

Google, Pixel Watch için zaten bir Kişisel Güvenlik uygulaması sunuyor. İkinci nesil saatin bu uygulaması, önemli geliştirmelerle gelecek. Bu uygulama, bir araba kazası tespit özelliği içerecek ve Pixel telefonlarla birlikte çalışacak. Bu özellik, geçen yılın iPhone 14 serisi ve Apple Watch Serisi 8 ile benzer. Pixel Watch 2'deki bu özellik, acil durum ekiplerinin kolayca bulabileceği temel tıbbi bilgileri gösterecek. Ayrıca, kullanıcının güvendiği acil durum kişileriyle konumunu paylaşmasını sağlayacak bir Acil Durum Paylaşımı özelliği de bulunacak. Eğer saatin aktif bir LTE bağlantısı varsa, bu özellik telefon olmadan da çalışacak.

Pixel Watch 2, Kişisel Güvenlik'in kullanıcının iyi olup olmadığını doğrulaması için bir güvenlik kontrol geri sayımı özelliği ile gelecek. Eğer kullanıcı cevap vermezse, acil durum kişilerine kullanıcının konumu bildirilecek.

Ayrıca, Pixel Watch 2'nin Wear OS için çeviri özelliklerinin geri döneceği belirtiliyor. Ancak bu, özel bir Google Çeviri uygulaması şeklinde olmayacak. Google Asistan'ın yorumcu modunun, çevirileri sağlaması bekleniyor.