Xiaomi’den merakla beklenen Watch 2 Pro modeli için önemli bir açıklama geldi

Akıllı saat pazarındaki gücünü arttırmak isteyen ve bu nedenle de Watch 2 Pro modeline ayrı bir önem gösteren Xiaomi, çok önemli bir açıklama yaptı.

Xiaomi’den merakla beklenen Watch 2 Pro modeli için önemli bir açıklama geldi

Çinli teknoloji devi Xiaomi, son yıllarda uygun fiyatlı bütçe dostu saatlerden safir kristal ekranlı lüks modellere kadar birçok akıllı saat üretti. Ancak bu saatlerde Google'ın Wear OS işletim sistemini göremedik. Şirket, saatlerinde kendi hafif MIUI arayüzünü kullanmayı tercih ediyordu. Ancak bu durum, yakında tanıtılacak olan Xiaomi Watch 2 Pro ile değişiyor. Xiaomi'nin yeni saat modeli, Wear OS işletim sistemini kullanacak.

Bu bilgi, Xiaomi tarafından X platformunda paylaşıldı. Xiaomi Watch 2 Pro, 26 Eylül'de Berlin'de düzenlenecek bir etkinlikte tanıtılacak. Aynı etkinlikte Xiaomi'nin 13T serisinin de gösterilmesi bekleniyor. Şirket, yeni saatin teknik özelliklerini paylaşmasa da Wear OS işletim sistemiyle çalışacağını doğruladı.

Xiaomi’den merakla beklenen Watch 2 Pro modeli için önemli bir açıklama geldi

Geçmişte ortaya çıkan bilgilere göre Xiaomi Watch 2 Pro'nun Wear OS işletim sistemi, Xiaomi'nin kendi MIUI arayüzü ile özelleştirilecek. Bu, Xiaomi'nin diğer saatlerinde görmeye alışık olduğunuz bazı özellikleri ve tasarımı bu modelde de görebileceğiniz anlamına geliyor. Saatin içerisinde Snapdragon W5+ Gen 1 yonga seti bulunacak. Bu yonga seti, 2 GB RAM ve 32 GB depolama alanıyla destekleniyor.

1,43 inçlik AMOLED bir ekranın saati süsleyeceği söyleniyor. Ekranın çözünürlüğü 466x466 piksel ve 326 ppi piksel yoğunluğuna sahip. Saatin pil kapasitesi ise 500mAh olacak ve tek şarjla 72 saate kadar kullanım sunacak. Ayrıca, LTE desteği olan bir modeli de piyasada olacak. Fiyatlandırma konusunda gelen bilgilere göre saat, Avrupa'da temel modeli için 269,99 Euro fiyat etiketiyle satılacak. LTE destekli modelin fiyatı ise 329,99 Euro olacak. Ancak fiyatlar bölgeden bölgeye değişiklik gösterebilir.