Akıllı Saat

Google Pixel Watch akıllı saat sektöründe fark yaratacak!

Google Pixel Watch cihazları ile akıllı saat sektörüne iddiali bir giriş yapmayı hedefliyor. İşte şirketin yakında tanıtacağı cihazlarla ilgili özellikler.

Google Pixel Watch akıllı saat sektöründe fark yaratacak!

Google'ın Pixel Watch'ı 6 Ekim'de Pixel 7 ve Pixel 7 Pro ile birlikte tanıtılacak. Akıllı saat, Mayıs ayında şirket tarafından zaten duyurulmuştu şimdi ise daha fazla detay gelmeye başladı. Cihazla ilgili fiyat bilgisi de gelmeye başladı. Örneğin ABD'deki LTE özellikli sürüm için 399 $ olduğu iddia edilen bir fiyat da dahil olmak üzere, bir sürü ayrıntı sızdırıldı.

Google Pixel Watch akıllı saat sektöründe fark yaratacak!

Google Pixel Watch akıllı saat sektöründe fark yaratacak! - Resim : 1

Bugün AB'de LTE'siz (yalnızca Wi-Fi+Bluetooth) temel model için bir fiyat aralığı açıklandı ve görünüşe göre bu model 250 € ile 350 € arasında bir fiyat etiketine sahip olacak. Bu çok büyük bir makas aralığı, ancak gerçek fiyatın bu aralığın alt tarafına daha yakın olduğunu varsayarsak, temel olarak birçok rakiple uyumlu olacak diyebiliriz. Referans olarak, Samsung'un 40 mm Galaxy Watch5'inin 300 € 'dan başladığını hatırlatalım. Fiyat bir yana, Pixel Watch'ın sunulacağı üç renk grubu için iddia edilen resmi isimler de açıklandı. Bunlar  Tebeşir, Kömür ve Obsidiyen olarak adlandırılacak. Yaklaşmakta olan Pixel 7 cihazlarının her ikisi de siyah yerine Obsidiyen renk isimleri ile gelecek.

Pixel Watch dairesel bir OLED ekrana, Samsung'un Exynos 9110 yonga setine, bir Cortex-M33 yardımcı işlemcisine, 1,5 GB veya 2 GB RAM'e, 32 GB depolama alanına, 300 mAh pile sahip olacak ve doğal olarak aşınma işletim sistemini başlatacak.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.