Akıllı Saat

Google Pixel Watch detayları netleşti! Bu saat yok satar

Google Pixel Watch nihayet hayal olmaktan çıkıyor. Yakında piyasaya sürülecek olan saatin özellikleri şimdiden netleşmeye başladı. İşte detaylar.

Google Pixel Watch detayları netleşti! Bu saat yok satar

Bildiğiniz gibi Pixel Watch geliyor. Uzun süredir teknoloji meraklılarının hayal ürünü olan saat bu yıl nihayet gerçekleşecek. Google'ın kendisi de saatin gelişini doğruladı. Lansman sonbaharda gerçekleşecek ancak cihazın özellikleri netleşmeye başladı.

Pixel Watch hakkında detaylar bir süredir geliyor. En son detaya göre, giyilebilir cihazın Samsung'un Exynos 9110 yonga setini kullanacağı söylendi. 

Google Pixel Watch detayları netleşti! Bu saat yok satar

pixel watch

Bugün yeni bir kaynak, yukarıdaki bilgiyi doğruladı. Görünüşe göre Pixel Watch gerçekten Exynos 9110'u kullanacak, ancak aynı zamanda bir yardımcı işlemciye sahip olacak. Bu bize, ana CPU'nun yanı sıra her zaman açık olan ekrana ve bazı sensörlere güç sağlayan ikincil bir ultra düşük güçlü yardımcı işlemciye sahip Qualcomm Snapdragon Wear 4100+ SoC'yi hatırlatıyor. Ana CPU yalnızca cihazınızla aktif olarak meşgul olduğunuzda kullanıldığından daha iyi pil ömrü sağlıyor. Böylece ihtiyacınız olduğunda biraz daha iyi performans gösterir.

Aynı şey Pixel Watch için de geçerli olacak mı? Bunun cevabını almamız çok uzun sürmeyecek. Devam edersek, Pixel Watch'ın Galaxy Watch4'ün 1.5 GB RAM'ini "biraz aşan bir kapasit4e ile gelmesi bekleniyor. Dahası cihaz şu anda mevcut olan diğer Wear OS cihazlarının iki katı olan 32 GB depolama alanına sahip olacak. Giyilebilir cihazın arkasındaki sensörler, Fitbit Luxe ve Fitbit Charge 5'te kullanılan sensör dizisiyle gözle görülür şekilde aynı. Söz konusu donanım, kalp atış hızı izlemeyi, SpO2 (kan oksijeni) ve EKG'yi destekliyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.