Google Pixel Watch kullanıcıları, heyecanla bekledikleri yeni özelliğe nihayet kavuşuyor

Google Pixel Watch, Apple Watch modellerinin en popüler özelliklerinden biri olan düşme algılama özelliğine kavuştu.

Google Pixel Watch kullanıcıları, heyecanla bekledikleri yeni özelliğe nihayet kavuşuyor

Akıllı saatler, özellikle fitness izleme, bildirim alımı veya akıllı telefonlarına uzanmadan telefon görüşmeleri yapmak isteyen birçok insan için vazgeçilmez cihazlar haline geldi. Apple Watch ise, kullanıcılar için bir ek güvenlik katmanı sağlayan önemli bir özellik olan düşme algılama özelliğini tanıtan ilk akıllı saatlerden biriydi.

Şimdi, düşme algılama özelliği piyasada en yeni akıllı saati olan Google Pixel Watch'a geliyor. Bu özellik etkinleştirildiğinde, hareket sensörleri ve makine öğrenme algoritmaları sert bir düşme yaşayıp belirli bir süre içinde hareket etmez veya yanıt vermezseniz acil servisleri arayabilir.

Google Pixel Watch kullanıcıları, heyecanla bekledikleri yeni özelliğe nihayet kavuşuyor

Pixel Watch'ın düşme algılama özelliğini farklı kılan, yanlış acil çağrıları tetikleyebilecek paten veya kayak gibi yanlışlıkla düşmeler ile farklılaştırabilmesidir. Özellik, doğru ve güvenilir bir şekilde çalışması için sıkı testlerden geçirildi ve hatta mümkünse acil durum operatörleriyle konuşma imkanı da sağlama yeteneğine kavuştu. Bu, Apple Watch kullanıcılarının karşılaştığı sorunu çözmeye yönelik.

Düşme algılama özelliğini kullanmak isteyenler, Watch Companion uygulamasının "Güncellemeler" sayfasında veya Kişisel Güvenlik uygulamasında Pixel Watch'ta doğrudan açabilirler. Saat, sert bir düşme yaşarsanız ve yaklaşık 30 saniye hareket etmezseniz titreşecek, bir alarm çalacak ve ekranınızda bir bildirim gösterecektir. Saat yüzündeki "İyiyim" seçeneğine dokunarak bildirimi reddedebilir veya "Düştüm ve yardıma ihtiyacım var" seçeneğine dokunarak acil servislerle hemen bağlantı kurabilirsiniz.