Akıllı Saat

Google'dan beklenen hamle! işine bak Apple Watch

Google senelerdir bir akıllı saat projesiyle gündeme geliyor. Şirket nihayet bu projeyi hayata geçirmeye karar verdi. Apple Watch'dan bile daha iyi olacağı iddia ediliyor.

Google'dan beklenen hamle! işine bak Apple Watch

Google markalı bir akıllı saatin söylentileri yıllardır devam ediyor, ancak bu söylentiler çok yakında gerçeklik kazanabilir. Güvenilir bazı kaynaklar Google'ın 2022'de kod adı "Rohan" olan kendi geliştirdiği ilk akıllı saatini piyasaya sürmeyi planladığını iddia ediyor. Wear OS cihazı, yuvarlak bir ekrana sahip, ancak fiziksel bir çerçevesi olmayan göz alıcı bir cihaz olacak. 

Google'dan beklenen hamle! işine bak Apple Watch

google

Rohan, kalp atış hızı sensörü ve şarj gerektiren bir pil ile iç kısımda nispeten tipik bir akıllı saat olacak. The Verge ile konuşan bir kaynak, saatin "bir Fitbit'ten daha pahalıya mal olacağını" ve bir Apple Watch rakibi olarak karşımıza çıkacağını iddia ediyor.

Yazılım tarafı ise en önemli özelliği olabilir. Pixel telefonlar gibi, Rohan da Google'ın platformu için bir "vitrin" görevi görecek. Cihaz ayrıca "Gece Işığı" lakaplı bir Fitbit bağlantısı da içerebilir.

Google, söylentiler veya spekülasyonlar hakkında yorum yapmama politikasını öne sürerek yorum yapmayı reddetti. Ancak bu konsept kesinlikle yeni değil. Google'ın resmi bir saat için ilk girişimini 2016'da iptal ettiği duyulmuştu. Artık şirket bu kararını değiştirmiş görünüyor. Öyle ki Apple Watch'a bile rakip olacak kadar iddiali.

Apple, düşük maliyetli donanım telaşına ve Samsung ve Garmin gibi büyük markaların rekabetine rağmen akıllı saat pazarına hakim olmaya devam ediyor.  Resmi bir Google saati, pazarın sonunu getirmeyebilir, ancak diğer markaları kendilerinde değişiklik yapmaya zorlayabilir.

Yorumlar
Falan Filan
Halamın bıyığı olsaydı amcam olurdu.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.