Huawei, Avrupa için özel Watch GT 4 Christmas Edition'ı tanıttı

Huawei, Avrupa pazarına özel olarak tasarlanmış Watch GT 4 Christmas Edition akıllı saatini piyasaya sürdü. Bu özel sürüm, tatil sezonunun ruhunu yansıtan tasarımıyla dikkat çekiyor.

Huawei, Avrupa için özel Watch GT 4 Christmas Edition'ı tanıttı

Huawei, bu tatil sezonunda sınırlı sayıda üretilen Huawei Watch GT 4'ün Noel Sürümünü piyasaya sürdü. Akıllı saat, paslanmaz çelik gövde ve iki farklı kayış renk seçeneği ile geliyor. Huawei Watch GT 4 Noel Sürümü, daha sade bir görünüm arayanlar için gizli kahverengi deri kayışlı 46mm versiyonunu içeriyor. Ancak Noel ruhunu tam anlamıyla yaşamak isteyenler için dikkat çekici Lava kırmızı kayış seçeneği de sunuluyor.

41mm versiyon ise pembe EasyFit kayış ve akıllı saatin kasasını tamamlayan ekstra altın Milanese tarzı kayış ile donatılmış. Watch GT 4 Noel Sürümü, düzenli sürümleriyle aynı özelliklere sahip olmasına rağmen, kullanıcı arayüzü Noel temalıdır. Huawei Watch GT 4 serisinin temel özellikleri arasında modeline bağlı olarak 1.43 inç veya 1.32 inç AMOLED ekran, 466x466 piksel çözünürlük ve 326 PPI piksel yoğunluğu bulunuyor.

Açık hava etkinlikleri için saat, yoğun şehir alanlarında bile doğru konum takibi sağlayan çift bantlı GNSS özelliğine sahip. 100'den fazla sporu takip edebiliyor ve yeni eklenen Padel ve e-sporlar gibi spor dallarını da içeriyor. Stay Fit özelliği, gerçek zamanlı sağlık verileri ile kalori alımını izliyor. Activity Rings 2.0, günlük ilerlemeyi, harcanan kalorileri, egzersiz süresini ve ayakta geçirilen aktiviteyi içeren bilgiler sunuyor.

Huawei, Avrupa için özel Watch GT 4 Christmas Edition'ı tanıttı

Huawei Watch GT 4 serisi, TruSeen 5.5+ ve TruSleep 3.0 ile sağlık ve fitness takibini geliştiriyor. Uyku kalıplarını izleyerek uyku kalitesini artırıyor, uyku sırasında kalp atış hızı ve SpO2'yi takip ediyor ve herhangi bir solunum problemi durumunda kullanıcıları uyarıyor.

Adet Döngüsü Yönetimi 3.0, kalp atış hızı, uyku sıcaklığı ve diğer faktörleri takip ederek adet döngüsünün doğru tahminlerini sunuyor. Seri, pil ömrü konusunda da başarılı. 46mm varyantları maksimum 14 günlük, 41mm varyantları ise 7 günlük pil ömrü sunuyor. Akıllı saat, hem Android hem de iOS ile uyumlu ve Bluetooth arama desteğine sahip.

Fiyatlandırma ve kullanılabilirlik açısından Huawei GT 4 Noel Sürümü, başlangıç fiyatı 279 euro olarak belirlendi ve beyaz veya mavi renk seçeneklerine sahip ücretsiz FreeBuds SE 2 ile birlikte geliyor.