Huawei'den göz alıcı etkinlik: MateBook X Pro, MatePad, giyilebilir ürünler ve dahası

Teknoloji dünyasının en önemli aktörlerinden olan Huawei, Dubai'de düzenlediği etkinlik ile beraber pek çok ürününü tanıttı.

Huawei'den göz alıcı etkinlik: MateBook X Pro, MatePad, giyilebilir ürünler ve dahası

Teknoloji dünyasının önde gelen şirketlerinden olan Huawei, Dubai'de düzenlediği etkinlikle beraber MateBook X Pro, MatePad, ve daha pek çok ürününü global dünyaya tanıttı. Her bir ürüne ayrı ayrı değineceğiz ancak bu ürünlerden en merak edileni ve de en çok ilgi göreni MateBook X Pro oldu. O yüzden dilerseniz ilk olarak bu cihazı ele alalım.

MateBook X Pro, 980 gram ağırlığa sahip olan bir kasaya ev sahipliği yapıyor. Gücünü Intel Ultra 9 yonga setinden alacak olan MateBook X Pro, 16 GB ve 32 GB RAM seçenekleri ile beraber kullanıcıların beğenisine sunuluyor. 6 hoparlör, 4 mikrofona sahip olan ürün, 70 Wh pil gücü ile de dikkat çekiyor. MateBook X Pro 2024, ayrıca 140W hızlı şarj teknolojisine de sahip.

Huawei'den göz alıcı etkinlik: MateBook X Pro, MatePad, giyilebilir ürünler ve dahası - Resim : 1

Huawei'den göz alıcı etkinlik: MateBook X Pro, MatePad, giyilebilir ürünler ve dahası

Global pazar için tanıtılan bir diğer dikkat çekici ürün ise Huawei MatePad 11.5"S oldu. 11.5 inçlik ekranıyla gelen cihaz, 144 Hz tazeleme oranı sayesinde akıcı bir deneyim sunuyor. 8.800 mAh. bataryası ile pil performansı noktasında da iyi işler çıkartacağını kanıtlayan ürün, Huawei'nin bu sektördeki gücünü simgeliyor.

Apple Watch'ı anımsatan kare tasarımıyla dikkat çeken Watch Fit 3 ise, pazarın yeni gözdesi olacak gibi görünüyor. Watch Fit 3, 26 gram ağırlığında ve sadece 9.9 mm inceliğinde olup, kullanıcılarına hafiflik ve zariflik sunuyor. 1.82 inç AMOLED ekranı, dört tarafı kavisli kenarlarla donatılmış ve yüzde 77.4 ekran-gövde oranı sunarak görsel bir şölen sağlıyor.

Huawei'den göz alıcı etkinlik: MateBook X Pro, MatePad, giyilebilir ürünler ve dahası - Resim : 2

Cihazın yazılımı, Huawei'nin diğer GT serisi akıllı saatlerine benzer özellikler taşıyor; uyku takibi, nefes bilinci, TruSeen 5.5 kalp atış hızı monitörü ve etkileyici doğrulukta sağlık izlemeleri yapabiliyor. Ayrıca 100'den fazla aktivite modu ve 660'dan fazla egzersiz kursu sunuyor. Watch Fit 3'te, ilk olarak Watch GT4'te sunulan Kalori Sayacı gibi yeni özellikler de bulunuyor. Yenilenen ekranı sayesinde, kullanıcı deneyimi görsel olarak daha zengin renkler ve büyütülmüş fontlar ile iyileştirildi.

Huawei'den göz alıcı etkinlik: MateBook X Pro, MatePad, giyilebilir ürünler ve dahası - Resim : 3

Huawei genellikle giyilebilir teknoloji ürünlerinin batarya kapasitesini açıklamaz, ancak Watch Fit 3'ün tek şarjla 10 güne kadar dayanabildiğini belirtiyor; yoğun kullanımda ise yaklaşık 7 gün kullanım sunuyor. Ne yazık ki cihaz kablosuz şarjı desteklemiyor ve şarj için iki pogo pinli özel bir şarj aleti kullanılması gerekiyor.

Söz konusu etkinlikte Huawei Watch 4 Pro Space Edition ve Huawei Watch GT 4 Vert Green de yer aldı. Bunlardan Huawei Watch 4 Pro Space Edition modelinin fiyatı 649 euro olurken, Huawei Watch GT 4 Vert Green'in 229 euro gibi uygun bir fiyattan satışa çıkacağı duyuruldu.

Huawei'den göz alıcı etkinlik: MateBook X Pro, MatePad, giyilebilir ürünler ve dahası - Resim : 4