Karşınızda tüm hatlarıyla Google Pixel Watch

Google'ın önümüzdeki süreçte tanıtacağı yeni Watch modelinin tasarımı ortaya çıktı. İşte konuya dair tüm detaylar.

Karşınızda tüm hatlarıyla Google Pixel Watch

2010’da, Apple yazılım mühendisi Gray Powell iPhone 4’ün prototipini California, Redwood City’de bir barda unutmuştu. Bugün neredeyse her cihazın resmi olarak duyurulmadan önce sızdırıldığı bir çağda, yeni bir iPhone’nun görüntülerinin sızması ilginç görünüyor. Bu o zaman çok daha büyük bir olaydı ve aynı zamanda ABD’de kolluk kuvvetlerinin bile işe dahil olduğu ciddi bir sorundu. Şimdi, 10 yıldan fazla bir süre sonra merakla beklenen bir başka cihazın görüntüleri, aynı şekilde, çevrimiçi olarak sızdı.

Cumartesi akşamı Android Central, Google’ın uzun suredir konuşulan Pixel Watch’unun fotoğraflarını paylaştı. Haber sitesi görüntülerin ABD’deki bir restoranda akıllı saati bulan birinden alındığını söylüyor.

Karşınızda tüm hatlarıyla Google Pixel Watch - Resim : 1

Karşınızda tüm hatlarıyla Google Pixel Watch

Fotoğraflar, Pixel Watch'ın minimum ekran çerçevesine sahip dairesel bir yüze sahip olacağını doğruluyor. Yakından bakarsanız Google'a özel görünen bir şekilde, Fitbit'in Versa ve Sense akıllı saatlerinde kullandığı tasarımı anımsatan bir mandal mekanizmasıyla kordonun doğrudan  saatin kasasına takıldığını görebilirsiniz (Google, şirketi 2021'de satın aldı).

Saat, tepesinin yanında tek bir düğme ve bir mikrofon veya altimetre bağlantı noktasına benzeyen bir şeye sahip. Saatin arkasında optik bir kalp atış hızı sensörü de görülüyor. Ne yazık ki, saat fotoğraflardaki görüntülerden ibaret ve Wear OS 3'ü çalışırken gösteren bir fotoğrafı yok.

Fotoğrafları sızdıran Jon Prosser’a göre saatin 26 Mayıs’ta duyurulması bekleniyor. Şirket yakın zamanda Pixel Watch adının ticari patent hakkını almak için başvuruda bulundu.