Akıllı Saat

Meta'nın iptal edilen akıllı saati sızdırıldı!

Meta tarafından hazırlanan ancak kısa süre önce iptal edilen akıllı saatin görüntüleri çevrimiçi olarak sızdırıldı. İşte saatle ilgili tüm detaylar.

Meta'nın iptal edilen akıllı saati sızdırıldı!

Yaklaşık bir yıl önce bir Meta akıllı saati hakkında raporlar ortaya çıkmıştı. Giyilebilir cihaz (dahili kod adı Milan), Meta'nın henüz bilinmeyen nedenlerle bu haftanın başlarında fişi çekmeye karar vermesinden önce, görünüşe göre iki yıldır geliştirme aşamasındaydı. Bugün nihayet, tasarımını ve gövdesindeki çift kamerayı sergileyen cihazın prototipine gerçek bir elde edebildik.

Meta'nın iptal edilen akıllı saati sızdırıldı!

meta akıllı saat

Meta saat, saat kayışı yuvasından çıkan çıkarılabilir bir gövdeye sahip. Ayrıca kasa üzerinde iki düğme ve toplamda iki kamera karşımıza çıkıyor. Ekranın su damlası çentiği olarak 5MP ön kamera kısmı ve arkada sağlık sensörlerinin yanında 12MP kamerası var. Çıkarılabilir gövde ve çift kamera, kullanıcıların telefonları yanlarında değilken fotoğraf ve video kaydetmelerine olanak tanıyacak. Saatin GPS, hücresel ve Wi-Fi bağlantısı ile gelmesi gerekiyordu, bu da saati bir telefona tamamen bağlanmadan kullanmanıza izin veriyordu. Buna ek olarak Meta, Spotify'ın yanı sıra saat için bağımsız WhatsApp ve Instagram hikaye uygulamaları geliştiriyordu.

Meta Watch ayrıca aktivite ve sağlık izleme uygulamaları, takvim, fotoğraf galerisi ve diğer tüm olağan akıllı saat uygulamaları ve ayarlarını da beraberinde getirecek. Yeni rapora göre, saatin tek bir şarjla 18 saatlik pil ömrü sunacağı lanse edildi. Meta, 2023 Baharında bir lansman ve 349 dolarlık bir etiket fiyatı hedefliyordu. Bu özel akıllı saati iptal etmesine rağmen Meta, gelecekte bileğe takılan başka cihazlar geliştirmeyi planlıyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.