Oppo Watch 3 tasarımı ile Apple Watch sahiplerini kıskandıracak

Çinli teknoloji şirketi Oppo, çok kısa bir süre içerisinde tanıtacağı yeni akıllı saate ait ilk görüntüleri bizzat kendisi paylaştı.

Oppo Watch 3 tasarımı ile Apple Watch sahiplerini kıskandıracak

Oppo, akıllı telefon dünyasında olduğu kadar akıllı saat kategorisinde de üretken bir isim. Oppo Watch serisiyle, akıllı saat dünyasında göz ardı edilemeyecek bir konuma gelen Çinli şirket, yeni modeli Oppo Watch 3 ile pazar payını iyiden iyiye arttırmanın peşinde. Üstelik yeni akıllı saatin özelliklerine baktığımız zaman, bu durumun son derece mümkün olduğunu da görüyoruz.

Mobil cihazlarda kullanılan işlemcilerin üretiminde bir numara olarak gösterilen Qualcomm, geçtiğimiz günlerde giyilebilir cihazlar için geliştirdiği yeni işlemci modeli olan Snapdragon W5 Gen 1’i resmen tanıtmıştı. Bu tanıtımın ardından ilk açıklama ise Oppo’dan gelmiş ve Çinli teknoloji şirketi yeni yonga setinin Watch 3 modelinde hayat bulacağını ve bu işlemciye sahip ilk akıllı saati de kendisinin üreteceğini duyurmuştu.

Oppo Watch 3 tasarımı ile Apple Watch sahiplerini kıskandıracak - Resim : 1

Oppo Watch 3 tasarımı ile Apple Watch sahiplerini kıskandıracak

İşte Oppo, bugün yayınladığı görsellerle hem Snapdragon W5 Gen 1 yonga setini hatırlatıyor hem de telefonun tasarımı hakkında birinci ağızdan bilgi veriyor. Peki Oppo Watch 3’de bizleri ne gibi özellikler bekliyor? Bir kere en başta söylediğimiz gibi bu saat Qualcomm’un en yeni ve en güçlü yonga setiyle gelecek. Buna ilave olaraksa eSIM desteği sunacağını da biliyoruz. Ancak Oppo Watch 3 hakkında bildiklerimiz bunlarla sınırlı.

Akıllı saatin diğer özelliğini keşfedebilmek içinse birkaç gün daha beklememiz gerekiyor. Zira Oppo, önümüzdeki iki hafta içerisinde bu cihazı resmen tanıtabilir.