Oppo Watch, resmi kayışlarında indirime gidildi

Oppo, resmi akıllı saat kayışlarında yaptığı indirimle fiyatları sadece 1 yuan'a düşürdü. Bu fırsat, Oppo Watch kullanıcılarının tarzlarını yenilemeleri için mükemmel bir fırsat sunuyor.

Oppo Watch, resmi kayışlarında indirime gidildi

Oppo'nun ilk akıllı saati Oppo Watch, 2020 yılının Mart ayında Oppo Find X2 serisi ile birlikte tanıtıldı. Bu cihaz, aynı yılın ilerleyen dönemlerinde seçili küresel pazarlarda satışa sunuldu. Çin ana karasının dışında şirketin piyasaya sürdüğü tek akıllı saat olma özelliğini koruyor. İlk tanıtımının neredeyse dört yıl ardından, bugün Çin'de saat kayışları tarihin en düşük fiyatına satıldı.

Oppo Watch, 41mm ve 46mm olmak üzere iki farklı boyutta sunulmuştu ve her iki varyant da farklı boyutlardaki kayışları kullanıyor. Resmi kayışlar, çeşitli renklerin yanı sıra fluoro kauçuk, naylon, deri ve paslanmaz çelik gibi farklı malzemelerden üretiliyor.

Oppo Watch, resmi kayışlarında indirime gidildi

Bu kayışların her birinin fiyatı farklılık gösterse de, sınırlı bir süreliğine hepsi sadece 1 yuan (yaklaşık 0.14$) karşılığında satışa sunuldu. Bu kampanya, Oppo'nun resmi internet sitesi üzerinden gerçekleştirildi ve Çin'de orijinal bir Oppo Watch sahibi olanlar için kaçırılmayacak bir fırsat oldu.

Ancak, piyasaya sürüldüğü dönemde bile eski sayılabilecek 28nm Qualcomm Snapdragon Wear 2500 yonga seti ile gelmesi nedeniyle, bu yaşta bir cihazı aktif olarak kullanan pek çok kullanıcı olduğunu düşünmüyoruz. Şirketin bu cihaza ne kadar süreyle yazılım desteği sağladığı ise bilinmiyor. Çin versiyonu AOSP tabanlı ColorOS Watch ile çalışırken, daha iyi bir Snapdragon Wear 3100 yonga setine sahip küresel versiyon Wear OS ile sevkiyat yapıldı. Teknik özellikler açısından bakıldığında, orijinal Oppo Watch, kavisli kenarlara sahip 1.91 inçlik OLED ekran, 1GB RAM, 8GB depolama alanı, tek bant WiFi, Bluetooth 4.2 ve isteğe bağlı eSIM özelliklerine sahip.