Oppo Watch X fiyatıyla şaşırttı, neden bu kadar ucuz?

Oppo'nun yeni akıllı saati, kullanışlı özellikleri ve uygun fiyatıyla dikkat çekiyor. İşte Çinli teknoloji devinden son haberler.

Oppo Watch X fiyatıyla şaşırttı, neden bu kadar ucuz?

Oppo Watch X'in global piyasaya sürülmesinin ardından, bu akıllı saat Çin'de de piyasaya sürülecek. Şubat'ın son günlerinde Malezya'da tanıtılan ve MWC 2024'te OnePlus Watch 2 olarak da bilinen bu ürün için Çin lansman tarihi ve fiyatıyla ilgili detaylar duyuruldu.

Güvenilir kaynaklara göre, Oppo Watch X'in Çin'deki lansmanı 22 Mart olarak planlanıyor ancak bu tarih değişikliğe uğrayabilir. Çin versiyonunun eSIM desteği sunacağı ve yaklaşık 1.000 yuan (yaklaşık 140$) fiyat etiketiyle satışa sunulacağı belirtiliyor. Bu fiyat, global pazarda eSIM özelliği olmayan Oppo Watch X ve OnePlus Watch 2 modellerinin yaklaşık 300$ olan fiyatından oldukça düşük.

Oppo Watch X fiyatıyla şaşırttı, neden bu kadar ucuz?

Uluslararası piyasadaki yüksek fiyatlandırmanın nedeni büyük ihtimalle Wear OS 4 işletim sisteminden kaynaklanıyor. Çin'deki Oppo akıllı saatler ise Google'a yüksek lisans ücretleri ödemeden kullanılan AOSP tabanlı ColorOS Watch işletim sistemini kullanıyor.

Yazılım farklılıklarına rağmen, Çin versiyonunun global pazardaki karşılığı ile aynı donanıma sahip olması bekleniyor. Oppo Watch X, 1.43 inçlik yuvarlak bir AMOLED ekrana, Qualcomm Snapdragon W5 Gen 1 yonga setine, 2GB RAM'e, 32GB depolama alanına, IP68 su ve toz direncine, MIL-STD-810H sertifikasına, WiFi, Bluetooth ve GNSS desteğine, bir hoparlör ve mikrofona, 500mAh kapasiteli bir pile ve 7.5W şarj desteğine sahip olacak özelliklerle dikkat çekiyor. Bu yenilikçi akıllı saat, teknoloji tutkunları için heyecan verici özellikler sunarak pazarın rekabetçi doğasına yeni bir soluk getiriyor.