Akıllı Saat

Pixel Watch bu pil ömrüyle rekabetin çok gerisinde kalabilir

Google tarafından Mayıs ayında gerçekleştirilen I/O Geliştirici Konferansı’nda resmen ismi telaffuz edilen ve Sonbaharda satışa sunulacağı belirtilen Pixel Watch, batarya ömrüyle tam bir hayal kırıklığı olabilir.

Pixel Watch bu pil ömrüyle rekabetin çok gerisinde kalabilir

Google dünyanın en büyük teknoloji markalarından biri olabilir. Ancak Amerikalı teknoloji devi bu başarısını aslında arama motoruna ve Android işletim sistemine borçlu. Tabi bu iki dev markaya ilave olarak pek çok önemli yan ürün sayabiliriz ancak akıllı telefon veya akıllı saat asla bunlardan biri olamayacaktır.

Her ne kadar Pixel modelleriyle akıllı telefon piyasasında belli bir pazar payına ulaşılmış olunsa da, bu hala hedeflenen değerlerin çok ama çok gerisinde. Üstelik Google’ın Mayıs ayında gerçekleştirdiği I/O Geliştirici Konferansı’nda duyurduğu ve Sonbaharda satışa sunulacağı açıklanan Pixel Watch modeli de, ortaya çıkan ilk bilgilere göre şirketin derdine derman olamayacak.

Pixel Watch bu pil ömrüyle rekabetin çok gerisinde kalabilir

İlk gelen bilgilere göre Pixel Watch sağlık ve spor uygulamaları bakımından oldukça zengin bir içeriğe sahip. Ancak öyle bir dezavantajı var ki, bu Pixel Watch’tan kaçma sebebimiz olabilir. Buna göre bir grup yazılımcı tarafından ortaya çıkarılan bilgilere göre, Pixel Watch akıllı saatler, şarjının %30’un altına düştüğü zaman kullanıcılarına: “İyi bir uyku takibi için Pixel Watch’ın en az %30 şarjla gece girmesi gerekiyor” uyarısını gönderecek. Üstelik bu mesajın maksimum 24 saat aralıklarla atılacağı ön görülmüş.

Yani buradan anlayacağımız şey, Pixel Watch tek şarjla bir günü çıkartamayacak ve gece uyku takibinin yapılabilmesi için, yatmadan önce muhakkak şarja takılması gerekecek. Açıkçası Galaxy Watch 5 Pro’nun tek şarjla 80 saati devirdiği şu günlerde, Pixel Watch’ın 24 saati çıkaramaması, markaya olan bakış açısından hiç de olumlu bir ilk izlenim olmayacaktır.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.