Samsung Galaxy Watch 5 Pro’nun bataryası tüm dengeleri değiştirecek

Akıllı saat dünyasının en önemli serilerinden biri olan Galaxy Watch, yakın zamanda yeni modeline kavuşacak.

Samsung Galaxy Watch 5 Pro’nun bataryası tüm dengeleri değiştirecek

Güney Koreli teknoloji devi, yeni cihazlarını tanıtmak için artık gün sayıyor. 10 Ağustos’ta gerçekleşecek olan Galaxy Unpacked etkinliğinde tanıtılacak olan cihazlardan biri olan Galaxy Watch 5 Pro modeli, akıllı saat dünyasının en büyük bataryaya sahip cihazı olabilir.

Bugün ortaya çıkan yeni bilgilere göre, Galaxy Watch 5 Pro modelinde 590mAh’lık bir batarya bulunacak. Bu oldukça büyük bir batarya ve 80 saatin üzerinde bir kullanım ömrü sunabilir. Ancak Galaxy Watch 5 Pro’nun tek öne çıkan özelliği büyük kapasiteli bataryası değil.

Samsung Galaxy Watch 5 Pro’nun bataryası tüm dengeleri değiştirecek

Ortaya atılan son iddialara göre, Galaxy Watch 5 Pro’da titanyum gövde bulunacak. Bununla birlikte şirket, bugüne kadar hep izlendiği stratejinin aksine yalnızca 45mm’lik tek bir versiyon ile satışa sunulacak. Galaxy Watch 5 Pro’ya baktığımız zaman, saatin 1,36 inç büyüklüğünde, 450x450 piksel çözünürlüğünde bir AMOLED ekrana sahip olduğunu görüyoruz. Bununla birlikte titanyum kasaya ilave olarak panelin de safirden üretilecek olması, bu akıllı saat modelinin oldukça sağlam bir yapıyla satışa sunulacağını gösteriyor.

Gücünü Exynos W920 yonga setinden alacak olan Galaxy Watch 5 Pro, LTE’li ve LTE’siz olmak üzere iki farklı modelle karşımıza çıkacak. LTE modelinde eSIM teknolojisinin de bulunacağını ve telefonun muhtemel satış fiyatının 470 euro civarı olacağını hatırlatalım.