Samsung Galaxy Watch 7 Ultra'nın tasarımı sızdırıldı, enfes görünüyor

Galaxy Watch 7 Ultra'nın yeni sızdırılan görselleri, Apple Watch Ultra'ya rakip olabilecek tasarımıyla dikkat çekiyor. Özellikle kafa karıştırıcı kadran tasarımı ilgi odağı oldu.

Samsung Galaxy Watch 7 Ultra'nın tasarımı sızdırıldı, enfes görünüyor

Samsung’un Galaxy Unpacked etkinliğinin Temmuz ayının başlarında yapılacağı ve etkinlikte yeni nesil katlanabilir telefonlar, akıllı saatler, kulaklıklar ve merakla beklenen Galaxy Ring’in tanıtılacağı söyleniyor. Güvenilir sızıntı kaynağı Steve Hemmerstoffer (aka onleaks) tarafından paylaşılan görsellerle Samsung Galaxy Watch 7 Ultra’ya ilk bakışımızı atıyoruz. Bu modelin, Watch 7 serisinin en üst modeli olacağı tahmin ediliyor.

Sızdırılan görsellerde, Galaxy Watch 7 Ultra'nın benzersiz ve kafa karıştırıcı bir tasarıma sahip olduğu görülüyor. Kadranın kare mi yoksa yuvarlak mı olduğu ilk bakışta anlaşılmıyor. Üst kısmı yuvarlak, alt kısmı ise kare gibi görünüyor, bu da Samsung'un Watch 7 Ultra'yı diğer modellerden ayırmak için yeni bir tasarım tercih ettiğini gösteriyor.

Samsung Galaxy Watch 7 Ultra'nın tasarımı sızdırıldı, enfes görünüyor

Galaxy Watch 7 Ultra, parlak döner çerçeveleriyle dikkat çekiyor ve bu çerçevelerde rakamlar yerine oluklar bulunuyor. Akıllı saatin sağ tarafında, önceki Galaxy saatlerinde de görülen iki fiziksel düğme yer alıyor. Ancak bu düğmelerin arasında, Apple Watch Ultra’daki Action düğmesine benzer bir taç benzeri düğme eklenmiş. Saatiğin diğer tarafında daha büyük hoparlör ızgaraları bulunuyor.

Bu modelde kayışlar daha geniş ve bağlantı mekanizması farklı. Cihazın arka tarafında yuvarlak ve kare şekillerde çeşitli sensörler yer alıyor ve sıcaklık sensörünün korunduğu doğrulanmış. Ayrıca, yeni Watch 7 serisinin kan şekeri izleme özelliği ile geleceği söylentiler arasında.

Samsung Galaxy Watch 7 Ultra, Watch 6 Classic ile aynı 1.5 inç ekrana sahip olacak. Yuvarlak ekran, şirketin arayüzde büyük değişiklikler yapmasını gerektirmeyecek. Boyut olarak, Galaxy Watch 7 Ultra 47 x 47.4 x 16.4 mm ölçülerinde ve Watch 6 Classic’ten daha büyük, bu da saatin daha hacimli olacağını gösteriyor.

Samsung’un Galaxy Watch 7 Ultra ile Apple Watch Ultra'ya rakip olmayı hedeflediği anlaşılıyor. Yaklaşık iki ay içinde daha fazla bilgiye sahip olacağız.