Samsung, Galaxy Watch FE'yi tanıtmadan dağıttı

Samsung, henüz resmi olarak tanıtmadığı Galaxy Watch FE'yi kullanıcılarla buluşturmaya başladı. Bu ilginç hareket, teknoloji dünyasında merak uyandırdı.

Samsung, Galaxy Watch FE'yi tanıtmadan dağıttı

Samsung, Galaxy Watch FE'nin çıkışı hakkında henüz resmi bir duyuru yapmamış olsa da, bu yeni akıllı saatin varlığı neredeyse kesinleşmiş durumda. Watch FE, resmi görsellerde ve Samsung’un destek sayfasında görüldü. Şimdi de Samsung, bu saati kendi resmi web sitesinde listelendirerek yanlışlıkla yeniden onayladı.

Galaxy Watch FE, Belçika'da ilginç bir promosyon kampanyası ile ortaya çıktı. Kampanyaya göre, Galaxy S24, S24+ veya S24 Ultra’yı Orange veya VOO abonelik planı ile satın alan kullanıcılar, ücretsiz bir Galaxy Watch FE kazanabiliyor. Bu durum, Samsung’un henüz Galaxy Watch FE’yi resmi olarak duyurmamış olması nedeniyle biraz şaşırtıcı.

Bu düşük profilli yaklaşım, şirketin tipik Fan Edition (FE) pazarlama stratejisi ile uyumlu. FE modelleri, genellikle eski stokları daha düşük bir fiyatla yeniden paketleyerek satmak için kullanılır.

Sızıntılara göre Galaxy Watch FE, üç yıl önce piyasaya sürülen Galaxy Watch 4'ün yeniden markalanmış bir versiyonu olarak görünüyor. Yeni bir şey bekleyenler için büyük bir yükseltme ya da benzersiz özellikler sunması pek olası değil.

FE modeli, dairesel tasarımı, AMOLED ekranı ve Watch 4'ün diğer özelliklerinin çoğunu koruyacak. Ancak, pil gibi bazı alanlarda farklılıklar olabilir. Galaxy Watch FE ile Watch 4 arasındaki tüm olası değişiklikleri ele aldığımız karşılaştırma makalemize mutlaka göz atın!

En önemlisi, listeleme — yanlışlıkla da olsa — Samsung’un Galaxy Watch FE’yi önümüzdeki ay yapılması planlanan Galaxy Unpacked etkinliğinden önce piyasaya süreceğini gösteriyor. Etkinliğin 10 Temmuz'da olacağı söylentileri var.

Galaxy S24 ön siparişleri ile Watch FE promosyon kampanyası Haziran ayı sonuna kadar geçerli, bu nedenle saatin Haziran'ın son haftası veya Temmuz'un ilk haftasında piyasaya sürülmesi bekleniyor.