Akıllı Saat

Samsung Galaxy Watch işte böyle hayat kurtarıyor!

Samsung Galaxy Watch serisinin son modellerinin nasıl hayat kurtardığına dair son bilgiler markanın kendisinden geldi. İşte o duygusal anlar ve detayları.

Samsung Galaxy Watch işte böyle hayat kurtarıyor!

Samsung, Galaxy Watch serisinin dördüncü ve beşinci nesillerini sırasıyla 2021 ve 2022 yıllarında piyasaya sürmüştü. Sektörde olumlu eleştiri toplayan bu iki model markanın piyasaya sürdüğü son akıllı saatler arasında yer alıyor.

Marka, bu akıllı saatlerin nasıl hayat kurtardığı konusundaki bilgileri SamMobile ile paylaştı. Bilgilerde, Galaxy Watch 5 ve 4 serisi akıllı saat kullanıcıların ifadelerine de yer verildi. Gelin hep birlikte detayları inceleyelim.

Galaxy Watch 5 ve Galaxy Watch 4 kullanıcıları akıllı saatlerinin hayatlarını nasıl kurtardığını açıkladı

Samsung Galaxy Watch 5 Pro modeline sahip olan bir kullanıcı, saatinin sahip olduğu EKG özelliğini öylesine denemiş. Daha sonra ise Galaxy Watch 5 Pro, kullanıcısına, sinüs ritmi ve artiyal fibrilasyon gibi kalp hastalıklarının semptomlarına sahip olabileceğini belirtmiş. 

Kullanıcı, hastaneye giderek durumu belirtmiş, muayene olmuş ve gerçekten de bu iki kalp soruna sahip olduğu ortaya çıkmış. Daha sonra kullanıcının, "Belirtiyi saptadığı için Galaxy Watch 5'e ve EKG özelliğini oluşturan Samsung geliştiricilerine teşekkür ederim." ifadelerine yer verdiği görülüyor.

Galaxy Watch kalp
Samsung Galaxy Watch 5 Pro modelinin EKG özelliği. (Samsung)

Samsung Galaxy Watch 4 ise farklı bir hikayeye sahip. Galaxy Watch 4 modeline sahip olan bir kullanıcı, taşıdığı özelliğiyle kullanıcısında aritmiye bağlı ventriküler taşikardi tespit etmiş. 

Kullanıcı da saat hakkında “Galaxy Watch 4 olmasaydı, sorunun ciddiyetini anlayamazdım. Watch 4'ü satın aldığım için çok mutluyum.” dedi.

Samsung tarafından aktarıldığı gibi, Galaxy Watch serisi akıllı saatlerin, yalnızca bir akıllı saat olmaktan çıkıp kullanıcılarının sağlık tarafına da yardımcı olması onları oldukça sevindiriyor.

Yorumlar
Çağatay Mustafa Çağdaş q
Yok ya ben düşme sonucu ACİL arama özelliği için aldım. Epilepsi hastasıyım.. amaç düşünce Sadece SMS atsın yeter. o kadar nöbet geçirdim ne SMS ne arama durum için garantiye verdim. herhangi bir sorun olmadığı söylendi.3 kez gönderdim arkadan mail attım. Düşme sonucu acil arama özelliği çalışmıyor diye bana nöbet videosunu gönderin düşüp arayıp aramadigini goruntuleyelim deneyelim :) ayrıca EKG özelliği Sadece Samsung telefonlarda çalışıyor
Cevapla
Sacettin
Reklam kokuyor buram buram, hemen koşup alalım ikişer adet
Cevapla
Yusuf
Sanki çok takınca kalp atışını ve vücut donanımını da bozuyor. Saat bileğinizdeyken uyumayın. Gün içerisinde kullanın. Kalp ritim bozukluğu yapması konusunda araştırılması gerekiyor.
Cevapla
Mmet
mış miş reklam ayakları
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.