Mobil

Samsung’dan eski modeline Android 13 güncellemesi!

Akıllı telefon pazarının önde gelen markalarından birisi olan Samsung, güncelleme anlamında da elini hızlı tutuyor.

Samsung’dan eski modeline Android 13 güncellemesi!

Akıllı telefon pazarında iyi işler çıkaran markaların başında Samsung geliyor. Zaten bunu satış sayıları da gösteriyor. Şu anda en çok satış yapan akıllı telefon markası olarak Samsung görünüyor. Şirket bunu donanımsal anlamda iyi telefonlar çıkarmasına borçlu olduğu kadar, hiç şüphesiz ki güncelleme anlamındaki başarısına da borçlu.

Samsung’dan eski amiral gemisine Android 13 güncellemesi!

Öyle ki şirket birkaç nesil önceki modellerine bile güncelleme desteği sağlıyor. İşte buna bir örnek daha geldi. Güney Koreli firma, Galaxy S10 Lite modeli için Android 13 güncellemesini yayınladı. Henüz Galaxy S10 Plus için böyle bir güncelleme sunulmadığının altını çizmiş olalım. Şirketin neden daha güçlü olan bir telefonu yerine daha uygun fiyatlı olan Lite modeline bu güncellemeyi verdiği ise bilinmiyor.

Forumlarda Galaxy S10 ve Galaxy S10 Plus kullanıcılarının ise bu duruma tepki gösterdikleri görülüyor. Kullanıcıların neden daha güçlü olan bu cihazlar yerine Lite modele Android 13 sunulduğuna anlam veremedikleri yorumlarda çokça belirtiliyor. İlerleyen aylarda bu telefonlara da güncelleme sunulması kuvvetli bir ihtimal olsa da net bir tarih vermek henüz kolay değil. Önümüzdeki süreçte neler olacağını bekleyip göreceğiz.

Yorumlar
Galip ERGEN
S9 plas kullanıyoruz keşke s9 modellerede gelse güncelleme..
Cevapla
Yusuf
Samsung çıkan tüm telefonlarına 2 yıl boyunca güncelleme tahüttü verdigi için s10+ ve s10 2 yılını doldurdu ama s10 lite ve diger lite serileri 1 yıl geç çıkış yaptı yani s10+ ve s10 a vermemesi normal
Cevapla
5elehattin
Aga sır falan değil bu s10 lite ve note 10 lite diğer s10 ve note 10 serilerinden 1 yıl sonra çıktı o yüzden o 1 sürümü alıyor Samsung açıkladı zaten
Cevapla
Siuu
Amk kaç aydır her habere bakarken s10 plusu güncelleme gelsin diye dua eduum hala gelmiy sokujam
Cevapla
Resul
S10e ve s10 plus güncelleme almaması Samsung tarafından çok kötü bir prestij
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.