Akıllı Saat

Samsung'un akıllı saatler için yeni işletim sistemi duyuruldu!

Akıllı saatlerinde uzun zamandır kendi geliştirdiği Tizen işletim sistemini kullanan Samsung'un akıllı saatler için yeni işletim sistemi duyuruldu!

Samsung'un akıllı saatler için yeni işletim sistemi duyuruldu!

Geçtiğimiz gün itibariyle teknoloji severler tarafından merakla beklenen MWC 2021 etkinliğini gerçekleştiren Samsung, etkinlik sırasında akıllı saatleri için geliştirdiği yeni işletim sistemini de duyurdu. One UI Watch ismini alan bu işletim sistemi Samsung'un gelecekte piyasaya süreceği bütün mobil cihazlar için temel bir taş niteliği taşıyor olabilir.

Gerek var mıydı?

Öncelikle Samsung'un neden akıllı saatleri için yeni bir işletim sistemine ihtiyaç duyduğunu anlayalım; Tizen işletim sistemi her ne kadar bir çok Samsung cihazda olsa da iş Android ile entegrasyon ve performansa geldiği zaman Tizen'in yetersiz kaldığı noktalar olabiliyordu. Android entegrasyonu konusunda Google ile iş birliğine giden Koreli dev Samsung, geliştirdiği yeni işletim sistemi sayesinde hem saat ile telefonun aralarında daha iyi iletişim kuracağını hem de uygulama skalasının genişlediğini söylüyor.

Uygulama skalası genişlemesine örnek vermek gerekirse; bu işletim sistemine sahip saatlere Calm, Spotify, YouTube Music, Adidas Running ve Google Maps gibi uygulamalar indirilip sorunsuz bir şekilde kullanılabilecek. Ayrıca işletim sistemi tarafından desteklenen uygulamaları Play Store üzerinden telefonunuza yüklediğiniz zaman otomatik olarak saatiniz için de yüklenip kurulabilecek.

Bunlara ek olarak herhangi bir akıllı cihazda en önemli nokta olan pil ömrü konusunda da iyileştirmeler olduğunu iddia eden Samsung'un bu yaz içerisinde ile One UI Watch yazılımına sahip saati olan Galaxy Watch 4'ü tanıtması bekleniyor.

Yorumlar
Hakan
Samsung un gerekçesi fasa fiso.yok daha detaylı kullanım sağlayacakmış bla bla.kardeşim wear os ile gelen mesajlara (whatsapp, telegram,sms,email..) direk saat üzerinden cevap verebiliyorsunuz.diğer saat işletim sistemleri üzerinden bu mümkün değil işte ,asıl bunu yapın.wear os için sadece 2 şey yapsanız yine yeticek ; wear os'i geliştirin, hafifletip takılmadan donmadan çalışmasını sağlayın,bir de pil tüketimini azaltıp tek şarjla 5-6 güne çıkmasını sağlayın bunlar yeterli olucak zaten.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.