Yeni Apple Watch artık rakipsiz değil! Pixel Watch 2 canavar gibi!

Bir süredir sızıntılarla karşımıza çıkan ve akıllı saat pazarına yeni bir soluk getirmeyi amaçlayan Pixel Watch 2 resmen tanıtıldı.

Yeni Apple Watch artık rakipsiz değil! Pixel Watch 2 canavar gibi!

Google'ın yıllık ‘Made by Google’ etkinliğinde, teknoloji devi son nesil Pixel akıllı telefonları ve bir akıllı saati tanıttı. Pixel Watch 2, geçen yılın modelinin ardılı olarak karşımıza çıkıyor. Önceki modele benzer bir tasarıma sahip olup, bazı yenilikler getiriyor. Ayrıca, Google'ın ikinci nesil akıllı saati, önceki modelin sunulmadığı pek çok yeni pazarda da kullanıcılarla buluşuyor.

Pixel Watch 2, önceki modeliyle aynı tasarıma sahip. Bu, döner bir taç, fiziksel bir düğme ve sağ tarafta bir mikrofon deliği içeren dairesel bir kadranı kapsıyor. Yeni neslin alüminyum yapısı, paslanmaz çelikten daha hafif. Akıllı saat, 50 metreye kadar toz ve suya dayanıklı IP68 sertifikasına sahip. Cihaz, daima açık ekran moduyla 1.6 inç boyutunda kavisli bir AMOLED ekrana ve 384 x 384 piksel çözünürlüğe sahip.

Sağlık odaklı özelliklerde, Pixel Watch 2, önceki modelden kalp atış hızı monitörü, SpO2 sensörü ve uyku takipçisini koruyor. Kalp atış hızı sensörü, daha doğru sonuçlar için tek yoldan çok yolluya güncellendi. Akıllı saat, ECG uygulamasından atriyal fibrilasyon tespit edebilir ve Fitbit uygulamasında düzensiz kalp ritmi sağlar. Stres belirtilerini doğru bir şekilde tespit etmek için elektrodermal aktivite özelliği olan bir cEDA sensöre sahip. Ayrıca, kullanıcının istediği zaman cilt sıcaklığını ölçebilen bir sıcaklık sensörü eklenmiştir. Pixel Watch 2, otomatik algılama desteğiyle birlikte çeşitli spor modlarını destekliyor.

Yeni Apple Watch artık rakipsiz değil! Pixel Watch 2 canavar gibi!

Konfor açısından, Pixel Watch 2 gelişmiş güvenlik özellikleriyle geliyor. Otomatik olarak acil hizmetlerle bağlantı kurabilecek olan otomobil kazası ve düşme tespiti özellikleri bulunmaktadır. Akıllı saat, acil hizmetlerin doğru ve gereken yardımı sağlaması için kullanıcının önemli tıbbi bilgilerini, kan grubunu, sağlık durumunu ve ilaçlarını saklayacak. Kullanıcının süresi dolmadan yanıt vermemesi durumunda acil durum kişilerine uyarı gönderecek bir kontrol zamanlayıcısı bulunmaktadır. Ayrıca, durum kötüye giderse seçilen kişilere gerçek zamanlı konum ve pil seviyesi gönderen bir acil durum paylaşımı özelliği vardır.

Pixel Watch 2'nin tek bir şarjla 24 saat pil ömrü sunması bekleniyor, bu da önceki modelle aynıdır. 80 dakikalık şarjla tamamen dolduğu söyleniyor. Akıllı saat, Hızlı Eşleme ile diğer cihazlara hızla bağlanabilir. Kullanıcılar, müzik oynatmayı, kamera deklanşörünü ve akıllı ev cihazlarını bileğinden doğrudan kontrol edebilir. Akıllı saatte ayrıca akıllı işlevsellik için Google uygulamaları bulunmaktadır.

Pixel Watch 2'nin fiyatı, dokuma, aktif, spor ve deri bant seçenekleriyle sunulmaktadır. Akıllı saat, WiFi sürümü için 349$ başlangıç fiyatına sahipken, LTE seçeneği 50$ daha yüksek yani 399$ fiyat etiketiyle geliyor. Kullanıcılara Fitbit Premium'dan altı ay veriliyor. Ön siparişler bugünden itibaren başlamış olup, satışlar gelecek hafta başlıyor. Fiyatlandırma ve kullanılabilirlik, pazar bölgesine bağlı olarak değişiklik gösterebilir.