Basın bülteni

Bir sağlık çalışanı daha katledildi! Genç hemşire silahla vurularak öldürüldü!

Sağlık çalışanına şiddet maalesef devam ediyor. Bir hemşire daha silahla vurularak öldürüldü.

Bir sağlık çalışanı daha katledildi! Genç hemşire silahla vurularak öldürüldü!

İstanbul Kartal'da aile sağlığı merkezinde hemşire olarak görev yapan Ömür Erez su içtiği anda bir saldırganın silah ile ateş etmesi sonucu başından silahla vuruldu. Olay yerinden kaçan ancak kısa süre içerisinde yakalanan şahsın işlemleri devam ediyor.

Gözaltına alınan zanlı hakkında polisin geniş çaplı araştırması sürüyor. Hastaneye kaldırılan hemşire Ömür Erez ise maalesef hayatını kaybetti.

Su içdiği anda saldırıya uğradı

Kartal'da çalıştığı aile sağlığı merkezine gelen saldırgan burada hemşire olan Ömür Erez'i su içtiği sıralarda başına ateş ederek ağır yaraladı. Saldırının ardından kanlar içerisinde kalan genç hemşire tüm müdahalelere rağmen yaşam savaşını kaybetti.

Sağlık çalışanları ve kadınlara yapılan son zamanlardaki bu çirkin saldırılar maalesef binlerce insanın ölümüne yol açtı. Ülkemizde artan son zamanlardaki şiddet olayları ve ölümler giderek artmaya devam ediyor.

Saldırgan suç makinesi çıktı

Olaydan sonra saldırgan kaçarken, ağır yaralı olan genç hemşire, ambulansla hastaneye kaldırıldı. Hemşire hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetti. Polis olayla ilgili çalışma yapıp en kısa sürede şüpheli şahsı gözaltına aldı.

Polisin yapmış olduğu çalışmalar neticesinde katil zanlısı Rahmi Uygun'un 20 ayrı suçtan sicil kaydı olduğu belirtildi. Yaşanan bu gelişmenin ardından katil zanlısına en ağır cezanın gelmesi bekleniyor. Sağlık çalışanlarına ait yasal düzenlemenin mecliste tekrar gündeme gelmesi düşünülüyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.