Basın bülteni

Bir siz eksiktiniz Reklamlar: WhatsApp'a Reklamlar geliyor!

Sizlere üzücü bir haber vermek istemezdik. Ancak çoğu kişinin kullandığı popüler anlık mesajlaşma uygulamasına artık can sıkıcı reklamlar gelebilir.

Bir siz eksiktiniz Reklamlar: WhatsApp'a Reklamlar geliyor!

WhatsApp şu ana kadar reklamsız olarak hizmet veren mesajlaşma uygulamasıydı. Ancak bu yakın zamanda değişebilir. Reklamcılık ile, WhatsApp Messenger'ın gelecekte daha fazla para kazanmak istediği artık çok aşikar olmaya başladı. Bu şirketin yanlızca adımlarından sadece birisi olacak. Başlangıçta firma, kullanıcı deneyimini iyileştirmek için daha fazla alışveriş işlevi sunmayı planlanıyordu. Ancak ilk sırada sanırım Reklamlar var.

Aslında şimdiye kadar WhatsApp, güncellenmiş kullanım şartlarını henüz kabul etmemiş olan kullanıcılar için görünen can sıkıcı açılır pencere reklamları gösterebiliyordu. Ancak bu tüm kullanıcılar için reklam içerme anlamına gelmiyordu. Yakında bu sistem, tüm kullanıcılar için test edilebilecek

Domestos her yerde, reklamlar her yerde: Reklamlar durdurulamaz!

WhatsApp için reklamcılık konusunda rota, kesinlikle Facebook'un iş modelinin çekirdeği olacak. WhatsApp'ın reklam yapıp yapmayacağı sorusu artık bir soru ile ilgili değil; sadece nasıl ve ne zaman yapacağı ile ilgili. İlk etapta reklamların sohbetlere entegre edilmesi düşünülebilir.

Veyahut WhatsApp başlatıldığında reklam afişleri veya açılır pencereler ile reklamların gelmesi de mümkün gibi gözüküyor. Şimdiye kadar firmanın ilk düşüncesi, sadece durum fonksiyonunda reklam kullanmayı mümkün kılmaktı. Reklamlar ile alakalı olarak, zamanla sonraki adımlar için de şirketin planları var gibi gözüküyor ancak henüz bu açıklanmadı.

Facebook, WhatsApp'ı çevrimiçi alışverişin odak ​​noktası yapmak için şimdiden çalışıktıklarını açıkladı. Whatsapp Operasyon Direktörü Matt Idema, Brezilya'da mağaza arama işlevinin test edildiğini söyledi. Bunun için yerel mağazaların yanı sıra, çevrimiçi mağazaları içeren bir sistem deniyorlar.

Şimdiye kadar birçok şirket, WhatsApp iletişim bilgilerini; Facebook, kendi web siteleri veya başka bir şekilde potansiyel müşterileriyle paylaşıyordu, böylece daha sonra Messenger aracılığıyla bu müşterilere ulaşabiliyorlardı.

Müşteriler gerektiğinde WhatsApp ile doğrudan istedikleri mağazaları arayıp bulabilecekler. Bu sistem ile kategorilere dayalı bir arama işlevi de sağlanacak. Örneğin, bakkallar veya farklı servis sağlayıcıları için filtreleme yapabileceksiniz. Idema, bunun WhatsApp'ın çevrimiçi satın alma işlemlerini başlatmak için kullandığı birincil yol olacağını umduklarını açıkladı.

Bunu yaparken WhatsApp, kullanıcılarının arama davranışları veya nerede oldukları hakkında hiçbir bilginin kaydedilmeyeceğinden veya değerlendirilmeyeceğinden emin olmak ise sizlerin uktesine kalmış bir durum.

Sizler WhatsApp hakkında ortaya çıkan bu durumu nasıl değerlendiriyorsunuz?

Yorumlar
Feryat
Reklam gelirse millet telegaram a geçer...WhatsApp ta gittikçe pisliklesiyor
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.