Basın bülteni

Oppo Avrupa için kolları sıvadı! Rekabet daha da artacak

Çin'in en güçlü akıllı telefon üreticilerinden biri olan Oppo, Avrupa için ciddi adımlar atıyor.

Oppo Avrupa için kolları sıvadı! Rekabet daha  da artacak

Dünyanın önde gelen lider akıllı ürün markası OPPO bugün gerçekleştirdiği 'CEE Into The Future' etkinliğinde, genel merkezin olduğu Polonya-Varşova, test merkezinin bulunduğu Romanya ve kapsamlı üretim tesislerinin bulunduğu Türkiye'nin de aralarında olduğu 11 Orta ve Doğu Avrupa ülkesindeki operasyonel altyapıyı kapsayan bölgesel operasyonların başladığını duyurdu. Bölgesel operasyonların merkezi, Orta ve Doğu Avrupa Başkanı Johnny Zhang'in liderliğinde Polonya'nın Varşova şehri olmaya devam edecek. OPPO halihazırda CEE bölgesinde Çek Cumhuriyeti, Macaristan, Kazakistan, Moldova, Polonya, Romanya, Rusya, Slovakya, Türkiye, Ukrayna ve Özbekistan'da faaliyet gösteriyor ve bu ülkelerde 400 milyondan fazla kişiye ulaşıyor. 

OPPO bölgeye olan bağlılığını, Türkiye'de şirket için Reno ve A Serisi akıllı telefon üretecek kapsamlı bir üretim tesisine yatırım yaparak gösterdi. Fabrikada halihazırda 800'den fazla yerli çalışan istihdam ediliyor. OPPO ayrıca, bölgeye uzun vadeli bağlılığının bir başka göstergesi olarak Romanya'da bir test merkezi kurdu.

Oppo Avrupa için kolları sıvadı! Rekabet daha da artacak

OPPO Orta ve Doğu Avrupa Başkanı Johnny Zhang, şu açıklamalarda bulundu: "Bugün, bölgedeki varlığımızı inşa etmek için iki yıldan fazla süren sıkı bir çalışma içerisindeydik. OPPO, 800 yerli çalışandan oluşan Türkiye'deki üretim tesisinin açılışından bölge genelinde yerel ekiplerin kurulmasına kadar, markamızı uzun vadede inşa etmemizi sağlamak için sürdürülebilir bir varlık oluşturuyor. Bölgede yaptığımız ve devam eden yatırımların gösterdiği gibi Orta ve Doğu Avrupa, OPPO için kritik derecede önem gösteriyor. Bölge yalnızca akıllı telefon teknolojisini benimsemekle kalmadı, bugüne kadar elde ettiğimiz başarı, OPPO ile Orta ve Doğu Avrupa bölgesindeki kullanıcılar arasındaki sinerjiyi gözler önüne serdi."

Etkinlikte konuşan Canalys Araştırma Müdürü Ben Stanton ise şunları söyledi: "Tüketiciler birinci sınıf kalitede bir kameraya, bir ekrana ve uzun ömürlü bir pile sahip akıllı telefon istiyor. Aynı zamanda yerel olarak yatırım yapan ve yerli yetenekleri istihdam eden güvenilir bir marka görmek istiyorlar. OPPO, bölgedeki insanların ilişki kurabileceği ve güvenebileceği saygın bir marka ile Orta ve Doğu Avrupa pazarına seçenek getiriyor."

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.