Basın bülteni

Rusya'ya karşı bir yaptırım daha: Netflix Rusya hizmetlerini durdu!

Rusya'ya yapılan yaptırımların ardı arkası kesilmiyor. Bu kez dev sinema ve video akış sağlayıcısı Netflix Rusya hizmetlerini durdurduğunu açıkladı.

Rusya'ya karşı bir yaptırım daha: Netflix Rusya hizmetlerini durdu!

Rusya'nın Ukrayna harekâtına dev yaptırımlar gelmeye devam ediyor. Birçok firma yaptırım kararlarını tek tek açıklarken, şimdi de dev sinema sağlayıcısı Netflix hizmetlerini durdurma kararı aldı.

Bir şirket sözcüsünün Pazar gün ki yaptığı açıklamada, Netflix Inc'in Rusya'daki hizmetlerini askıya aldığını açıkladı. Bu haftanın başlarında Netflix, Rusya'nın Ukrayna'yı işgalinin etkisini değerlendirdiği için Rusya'daki ve gelecekteki tüm projeleri, satın almaları geçici olarak durdurdu.

Netflix Rusya'dan çekiliyor

Netflix sözcüsünün yaptığı açıklamada, "Mevcut koşullar göz önüne alındığında, Rusya'daki hizmetimizi askıya almaya karar verdik." Dedi. Netflix daha önce, devlet destekli kanalları dağıtmasını gerektirecek bir düzenlemeye rağmen, Rus hizmetine devlet tarafından işletilen kanalları ekleme planı olmadığını açıklamıştı.

Video akış devi, bir dedektif draması olan "Zato" da dahil olmak üzere prodüksiyon ve post prodüksiyonda dört Rusça diziye sahipti. Böylece Rusya, film ve TV endüstrisinde boykotla karşı karşıya kalmış oldu. Cannes film festivali sözcüleri salı günü yaptığı açıklamada, Ukrayna ihtilafı sona ermediği sürece resmi Rus delegasyonlarının 2022 festivalinden tamamen yasaklanacağını söyledi. Rusya, Netflix'in mevcut olduğu 190 ülkeden biridir.

Rusya'nın Ukrayna tarafına saldırması sonucu birçok masum insan hayatını kaybetmişti. Dünyada daha önce de birçok harekât düzenlenmiş ve onlarca masum insan Filistin, Suriye, Irak ve Afganistan'da hayatlarını kaybetmişti. İnsanların savaşa her zaman "Hayır" diyebilmelerini ve sağ duyulu olmalarını temenni eder ve Ukrayna'daki insanlık suçunun bir an önce bitmesini dileriz.

Yorumlar
Mk-ultra
Rus halkı öyle çok şeyler e alıştı ki bunlardan yoksun olarak yaşamaya mahkumlar.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.