Basın bülteni

Vodafone aboneleri normalden çok daha düşük fiyata telefon alabilecek!

Vodafone yenilenmiş telefon satışına başlıyor. Böylece Vodafone aboneleri yenilenmiş cihazları normal fiyatının çok daha altına satın alabilecekler. İşte ayrıntılar

Vodafone aboneleri normalden çok daha düşük fiyata telefon alabilecek!

Ülkemizde hizmet veren 3 büyük operatörden biri olan Vodafone önemli bir kampanyanın daha startını verdi.

Amaç odaklı vizyonu doğrultusunda Türkiye’de de çevresel sürdürülebilirlik çalışmalarına hız veren Vodafone, 5 Haziran Dünya Çevre Günü’nde yenilenmiş ikinci el cihaz kampanyası başlattı. Vodafone, kampanyayla, kullanılmayan veya eskimiş cihazların yeniden kullanıma hazır hale getirilerek kullanıcılara ulaştırılmasını, böylece elektronik atık oluşumunun azaltılmasını hedefliyor. Kullanıcılar, kampanya kapsamında, kullanmadıkları eski cihazları değerlendirip yeni cihaz satın alabildikleri gibi, doğrudan Vodafone güvencesiyle yenilenmiş ikinci el cihaz da satın alabiliyor.

Kampanyayı değerlendiren Vodafone Türkiye Cihaz Operasyonları ve Ticari Pazarlama Direktörü Fatih Otluoğluşunları söyledi: 

“Teknoloji her zamankinden daha hızla gelişmeye devam ettikçe ve nüfus ve yaşam standartları arttıkça kullandığımız cihazlar da daha hızlı bir şekilde kullanılmaz hale geliyor. Birleşmiş Milletler’e göre, dünyadaki elektronik atıkların yaklaşık %90'ı her yıl yasa dışı olarak alınıp satılıyor veya çöpe atılıyor. Vodafone olarak,  e-atıkları azaltmayı, 2025 yılına kadar şebeke kaynaklı atıklarımızın %100'ünü yeniden kullanma, yeniden satma veya geri dönüştürmeyi taahhüt ediyor ve cihaz atığını azaltmak için çalışmalarımıza aralıksız devam ediyoruz. Döngüsel ekonomi yaklaşımını benimseyerek kaynak verimliliğini artırırken, arızalı veya hasarlı, kullanılmayan şebeke ekipmanlarını ikinci el olarak değerlendiriyor, akıllı telefon kiralama hizmeti, cep telefonu değişim kampanyası gibi çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Müşterilerimize çevresel, sosyal ve ekonomik fayda yaratmak üzere, döngüsel ekonomiye katkıda bulunmak amacıyla Dünya Çevre Günü’nde yeni bir kampanyayı hayata geçirdik. Yenilenmiş ikinci el cihaz kampanyamızla, abonelerimizin kullanmadığı eski cihazların yenilenerek ekosisteme yeniden kazandırılmasını hedefliyoruz. Diğer yandan, abonelerimize Vodafone güvencesiyle ikinci el cihaza sahip olma olanağı sunuyoruz. Vodafone olarak, çevresel sürdürülebilirliğe katkıda bulunmaya devam edeceğiz.”

Bir yıl garantili olacak

Vodafone’un kampanyasından yararlanmak isteyen kullanıcılar, yenilenmiş ikinci el cihazları Vodafone Yanımda uygulaması veya Vodafone Online Mağaza’dan satın alabiliyor. Kampanya kapsamında 5 farklı ürün ve 16 renk alternatifi sunuluyor. Online olarak alınan ürünler, kargoyla teslim ediliyor. Yenilenmiş ikinci el cihazlar, ultraviyole ışınlarıyla sterilize ediliyor ve özel testlerden geçiriliyor. Bir yıl distribütör garantisinin verildiği bu cihazlar için alındıktan sonra ekran kırılmalarına karşı bir sigorta hizmeti olan ekran koruma çözümü 3 ay süreyle ücretsiz sunuluyor.

Tüm atıklar değerlendiriliyor

Kampanya kapsamında toplanan ikinci el cihazlar servis distribütöründe toplanıyor. Bu cihazların iyi durumda olanları yenilenip online satışa sunuluyor. Geriye kalan cihazlar, distribütörün çalıştığı ikinci el ticareti yapan firmalara satılıyor ve tekrar ekosisteme dahil oluyor. Bir kısmı ise yedek parça hizmetleri için parçalanarak kullanılıyor. En son kalan ikinci el cihazlar ise dönüşüme gönderiliyor.

Yorumlar
Mahir Gülaylar
Müşteri hizmetlerine ulaşmak!,, varki ulaştık Müşteri hizmetlerinde hizmetleri koca bir sıfır
Cevapla
Misafir
VodAdobe olunca akan sular taşar cihazda problem çıktımı araki müşteri hizmetleri seninle ilgilensin iş satışı yapana kadardır sonra yüzünüze bakmazlar
Cevapla
Tırcı
100 de100. Bi numara vardır
Cevapla
Öylesine
Girip baktım sadece 5 tane iPhone modeli var ikinci elde 2 bin liraya satılan iPhone 7yi bile taksitle 3 4 bin liralara çıkarmışlar yani yine kazanan onlar biz değil
Dohan
Yanımda uygulamasını kullanamıyoruz yazıboyutu çokküçük
Cevapla
Mehmet çelik
Abi çok güzel yanımda
Adolf H.
Ne zaman başlıyormuş bu uygulama?
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.