Zorlukların Tam Ortasında Türk Öğrencilere Güç Vermek

Günümüzdeki hızlı ve rekabetçi akademik ortamda, Türk öğrenciler eğitim arayışlarında çok sayıda zorlukla karşılaşıyorlar.

Zorlukların Tam Ortasında Türk Öğrencilere Güç Vermek

Derslerin yoğunluğu arasında kısıtlı teslim süreleriyle başa çıkmak, sınavlara çalışmak ve müfredat dışı etkinliklere katılmak oldukça zorlayıcı olabiliyor. Yaşanan deprem şüphesiz ki öğrenciler için hayatı daha da zorlaştırarak eğitim kurumlarında aksaklıklar yaşanmasına, fiziksel kaynaklara erişimin kısıtlanmasına ve uzaktan eğitime olan bağımlılığın artmasına neden oldu.

Türkiye'deki öğrencilerin engelleri aşmalarına ve akademik başarılarının kontrolünü ellerine almalarına yardımcı olmak için önde gelen hepsi bir arada tarama uygulaması CamScanner, belgeleri dijitalleştirmeye, düzenlemeye ve paylaşmaya yönelik kullanımı kolay araçlarıyla devreye giriyor.

CamScanner, başlattığı bu girişimle, öğrenme ortamı veya hafifletici koşullar ne olursa olsun, öğrencilerin değişen eğitim ortamına uyum sağlamalarını ve başarılı olmalarını sağlamayı amaçlıyor. Uygulama, Türk öğrencileri şu özelliklerinden yararlanmaya davet ediyor:

1. Okulla ilgili veya diğer önemli belge ve kimliklerin kolaylıkla dijital ortama aktarılması: Uygulamanın tarama özellikleri, öğrencilerin eğitim materyallerini ve diğer önemli belgelerini hızlı bir şekilde dijital ortama aktarmalarını sağlıyor. Böylece fiziksel kaynaklar sınırlı veya erişilemez olsa bile kesintisiz öğrenim sağlanabiliyor.

CamScanner önemli belgeleri ve kimlikleri dijital ortama aktarabiliyor

Zorlukların Tam Ortasında Türk Öğrencilere Güç Vermek - Resim : 12. Belge düzenlemeyi ve erişimini kolaylaştırma: Öğrenciler belgelerini verimli bir şekilde düzenleyebilir ve tekrar ulaşabilirler, böylelikle stresi ve ders notlarını yönetmek için harcadıkları zamanı azaltabilirler. Öğrencilerin ilgili belgelere kolaylıkla erişebilmelerini sağladığından, bilhassa sınav hazırlığı sırasında faydalı olabilir.

Notlar farklı formatlara dönüştürülebilir ve sonrasında çalışmak üzere dosya olarak kaydedilebilir.

Zorlukların Tam Ortasında Türk Öğrencilere Güç Vermek - Resim : 2

3. Öğrenciler ve öğretmenler arasında işbirliğinin teşvik edilmesi: Uygulamanın belge paylaşma özelliği, giderek birbirine daha fazla bağlanan bir dünyada iletişimi ve ekip çalışmasını kolaylaştırabilir. Gerek Türkiye'de gerekse dünyanın geri kalanında uzaktan işbirliği gerektiren zorluklar yaşanırken CamScanner, öğrencilere yaşıtları ve eğitimcileri ile sorunsuz bir şekilde çalışma imkanı sunarak eğitim hayatlarının sorunsuz bir şekilde devam etmesini sağlayabilir.

Zorlukların Tam Ortasında Türk Öğrencilere Güç Vermek - Resim : 3

CamScanner okul ödevlerinde işbirliğini kolaylaştırıyor

"Eğitim her öğrenci için zorlu bir yolculuktur," diyor bir CamScanner temsilcisi. “Buna bir de ekstra hafifletici koşullar eklendiğinde, gelişmeye devam etmek için ihtiyaç duydukları desteği almalarını sağlamak daha da önemli hale geliyor. Öğrencilerimize yol boyunca karşılaşabilecekleri engellere rağmen çalışmalarında başarılı olmalarını sağlayacak araçları sunmak ve böylece herkesin parlak bir geleceğe sahip olmasını sağlamak istiyoruz.”

İlk olarak 2011 yılında piyasaya sürülen CamScanner, kullanıcıların belgeleri taramasına, düzenlemesine ve yönetmesine olanak tanıyan bir mobil uygulamadır. Uygulama 200'den fazla ülkede ve 60'tan fazla dilde 700 milyondan fazla kez indirildi ve en popüler iş ve verimlilik uygulamalarından biri olarak üst sıralarda yer aldı. CamScanner Android cihazlar için Google Play‘den ve Apple cihazlar için App Store‘dan erişilebilir.