Bilgisayar

AMD için şok iddia! Bozuk Xbox Series X işlemcilerini kullanmışlar!

CPU ve GPU üretim devi AMD için bugün ortaya ilginç bir iddia atıldı. Söylentilere göre; AMD, bozuk Xbox Series X işlemcilerini PC'lerde kullanmış.

AMD için şok iddia! Bozuk Xbox Series X işlemcilerini kullanmışlar!

İşlemci ve ekran kartı devi AMD için ortaya ilginç bir iddia atıldı. Söylentilere göre AMD, hazır PC'lerde bozuk Xbox Series X'in işlemcisi kullanmış. Tom's Hardware internette satılan bazı PC modellerinde AMD 4700S adı verilen bir işlemcinin kullanıldığını keşfettiklerini açıkladı. Bu işlemcinin yapısı itibariyle Xbox Series X'e çok benzemesi ile işin peşine düşen ekip, ortaya bu iddianın atılmasına neden oldu.

Xbox Series X işlemcileri PC'lerde kullanılmış olabilir

Bilmeyenleriniz için Xbox Series X'in arkasındaki CPU, 16 iş parçacığına sahip sekiz çekirdekli bir işlemci. Bu yapı aslında AMD işlemciler tarafından da kullanılıyor. Series X RAM tarafında ie 16 GB GDDR6 RAM kullanıyor. İşte dananın kuyruğu da RAM'de kopuyor.

İddialara göre bu PC'lerde maksimumda DDR4 RAM'in yer alması gerekirken GDDR6 RAM yer alıyor. Bu da AMD'nin bozuk ya da atıl Xbox Series X işlemcilerini PC'lerde kullandığı iddialarını güçlendiriyor.

AMD'nin konsol için tasarladığı yapıda bir de GPU yani ekran kartı bulunuyor. Ancak PC'de kullanılan bu işlemcide GPU'nun devredışı bırakıldığı söyleniyor.

AMD için şok iddia! Bozuk Xbox Series X işlemcilerini kullanmışlar! - Resim : 1

GPU'yu devre dışı bırakmak AMD 4700S'in daha hızlı çalışmasını sağlıyor. Konsolda 3.8 GHz'ye ulaşan saat hızı PC'de 4.0 GHz'ye ulaşıyor. Şimdilik konu ile ilgili olarak AMD cephesinden bir açıklama gelmediğini belirtelim. AMD konu ile ilgili açıklama yaparsa sizlere aktarırız.

Xbox Series X'in işlemcilerinin PC'lerde kullanılması büyük bir olay değil. Aksine geri dönüşüm için oldukça sevindirici. Hem uygun fiyata PC almanın önü açılıyor hem de çip krizinin olduğu günümüzde işlemciler telef olmuyor. 

Yorumlar
Emektar
O sırada microsoft Ah shit he we go again. Ve ardından xbox 360 red ring of dead flashback.
Cevapla
💎G@kko💎
Ben iphonecuyım abem
Cevapla
Kureque dé la Kayıkçı: ReStimulation
Hıdır gakom ben de ayfoncuyum ve samsung note 8 cihazım ayfondan nispeten eski olduğu halde, lanet android, zaten evlatların geleceği, umutları yalanlarla ellerinden alınmış zavallı vatandaşını aç ve çaresiz bırakan ülkelerin yönetimleri gibi donanımı manasızca sömürüyor ama samsungla zaman gecirmek daha eglenceli -de keşke grafik işlemciyi iptal etmeselermiş çakallar, zaten gddr6 ram nasılsa bottleneck mağduru olmuştur bile.
Mete
Ne işin var peki ne içtin de geldin sen buraya abim. Hadi kaybol buradan.
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.