Bilgisayar

Apple 14 inç ve 16 inç iPad geliştiriyor olabilir!

iPad modellerinin M1 işlemciler ile birlikte M1 Macbook Air'dan farkı kalmadı, bunu bilen Apple 14 inç ve 16 inç iPad geliştiriyor olabilir!

Apple 14 inç ve 16 inç iPad geliştiriyor olabilir!

Apple'ın 2021 ikinci çeyreği mali raporuna göre Mac ve iPad satışlarından elde ettiği gelir geçtiğimiz yıla oranla önemli ölçüde artmış. Mac satışlarındaki kazanç 9.10 milyar dolar artarken (%71.1), iPad satışlarında ise 7.8 milyar dolar (%78.9) artış var.

Bu artışlardaki en büyük sebebin M1 yongalı cihazlar olduğu kesin, artık M1 yongası sayesinde bir tablet olan iPad serisi tam anlamıyla MacBook'dan farksız bir performans sergileyebiliyor. Tam da bu sebepten ötürü iPad satışlarında ciddi bir artış söz konusu ve her geçen gün bu oranlar daha da artacak gibi duruyor. iPad'lere karşı olan bu ilginin farkında olan Apple bu büyümeyi sürdürmenin yollarını arıyor gibi görünüyor.

İleride görebiliriz:

Bloomberg gazetesinden Mark Gurman'ın iddialarına göre Apple mühendisleri daha büyük iPad'ler yapabilmek için araştırmalarına başladılar. Ancak tıpkı M1 platformunda olduğu gibi bu araştırmalar ancak aylar (hatta yıllar) sonra elma verebilecek.

Eğer Mark Gurman'ın bu iddiası doğru ise laptop kavramı ile tablet kavramı arasında neredeyse fark kalmamış olur. Bu sayede Macbook performansında, Macbook ile aynı büyüklükte ekrana sahip iPad'ler görebiliriz. Hatta taktığımız tek bir USB-Type C hub (veya klavye) ile bu tabletleri anında bilgisayara dönüştürebilir, dilersek MacBook dilersek iPad deneyimi yaşayabiliriz.

Her ne kadar insanın aklına gelen ilk soru "MacBook Air serisinin fişi mi çekilecek?" olsa da bu sorunun şuan için herhangi bir cevabı yok.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.