Bilgisayar

Apple dizüstü bilgisayarda devrim yapacak!

Apple, uzun zamandır beklenen SoC M1X'i tanıtarak Macbook Pro dizüstü bilgisayar serisini bu yılın sonlarında yenileyecek! Apple neyi yeniliyor!

Apple dizüstü bilgisayarda devrim yapacak!

Soc M1X, TSMC'nin en gelişmiş üretim teknolojisine dayanan bir işlemcisi. Bununla birlikte firmanın aynı zamanda mini LED ekranlara da güçlü bir şekilde odaklanacağı bildiriliyor. Sektör uzmanları, Apple'ın iddiası bu tür bir monitörde o kadar büyük olacak ki, zaten sektör lideri olan firmanın, bu teknolojinin bilgisayar dünyasında yayılmasında ana sorumlulardan biri olacağını iddia ediyor.

Bu nedenle, Ekim sonu veya Kasım başında raflara çıkması gereken Apple'ın MacBook Pro M1X'i de mini LED ekranlara sahip ilk dizüstü bilgisayarlar olacak. Ming-Chi Kuo'ya göre, piyasanın ekran teknolojisine yatırım yapması gereken şey bu olacak.

Apple dizüstü bilgisayar ekranları dünyasında devrim yapacak!

Apple dizüstü bilgisayarda devrim yapacak! - Resim : 1

Apple mini LED ekranlara sahip dizüstü bilgisayarlar üretecek. Apple'ın bu uygulaması gerçekten iyiyse diğer tüm üreticilerin bu teknolojiye yatırım yapmaya başlaması veya OLED'e daha güçlü yatırım yapması bekleniyor.

Analistler, eski MacBook Pro'nun USB-C bağlantı noktalarına yaptığı ve iPhone 7'nin Aux-In bağlantı noktalarına yaptığı gibi mini LED ekranları kullandığı yeni nesil MacBook Pro'ların piyasaya sürülmesi bekleniyor. Başka bir deyişle, piyasada otantik bir devrim olacak ve tamamen yeni bir trend oluşturulacak. Apple tüm bilgi işlem cihazları yelpazesini bu tür bir ekrana taşırken, aynı zamanda bunu yavaş yavaş gerçekleştirecek.

Şu an yeni MacBook Pro'ların seri üretimine başlandı, bu yüzden lansmanın bu yıl içinde gerçekleşeceği söylentiler arasında. Görünüşe göre, yonga krizi 2021'deki herhangi bir Apple sürümünü etkilemeyecek.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.