Apple macOS 12 Monterey için tarih verdi! İşte tüm bilinenler

Apple macOS 12 Monterey Mac bilgisayarlar için bu ay içinde sunulacak. İşte tüm detaylar.

Apple macOS 12 Monterey için tarih verdi! İşte tüm bilinenler

Apple, Haziran ayında iOS 15, iPadOS 15, tvOS 15 ve watchOS 8 ile birlikte macOS 12 Monterey'i duyurdu. Birkaç betadan sonra, Apple nihayet güncellemeyi 25 Ekim'de herkese açık hale getirecek. Big Sur daha önemli bir yükseltme iken Monterey, Mac'leri daha da kullanışlı hale getiren birkaç ince ayar içeriyor. 

Apple macOS 12 Monterey için tarih verdi! İşte tüm bilinenler

Apple macOS 12 Monterey için tarih verdi! İşte tüm bilinenler - Resim : 1

macOS 12 Monterey, FaceTime, iMessage, Notes, Reminders, Safari ve daha fazlasına iyileştirmeler getiriyor. Ayrıca, diğer iDevices'ınızdan içerik yayınlamak için Mac'leri AirPlay sunucularına dönüştürme yeteneğine sahip olacak. Son olarak, içeriği sürükleyip bırakmanıza ve imlecinizi üç adede kadar Mac/iPad aygıtında hareket ettirmenize olanak tanıyan Evrensel Kontrol'ü etkinleştirecek. Tabi mevcut Mac bilgisayarınızın bu güncellemeyi destekleyip desteklemediğini kontrol etmenizde yarar var. Montery alacak modeller şu şekilde listeleniyor:

Mac Pro: 2013 Sonu ve sonraki modeller
Mac Mini: 2014 Sonu ve sonraki modeller
MacBook Air: 2015 Başı ve sonraki modeller
MacBook Pro: 2015 Başı ve sonraki modeller
iMac: 2015 Sonu ve sonraki modeller
MacBook: 2016 Başı ve sonraki modeller
iMac Pro: 2017 ve sonraki modeller

Cihazınızı güncel tutmak, yalnızca yeni özellikler için değil, aynı zamanda en son güvenlik yamalarını almak için de önemlidir. İşletim sistemleri hiçbir zaman mükemmel olmayacak ve güvenlik açıklarına karşı tamamen koruma sağlayamayacak. Bu nedenle güncellemeleri yüklemek son derece önemli. Böylece, güncelleme yaparak Mac'inizin bilinen bir güvenlik açığına karşı savunmasız kalmasını sağlamış olacaksınız.