Bilgisayar

Apple önümüzdeki yıl için bombasını duyurdu!

Apple geçtiğimiz günlerde yaptığı WWDC etkinliğinde bir çok duyuru yaptı. Teknoloji devi şimdi önümüzdeki yıl için planlarını duyurdu. İşte detaylar.

Apple önümüzdeki yıl için bombasını duyurdu!

Apple kısa süre önce WWDC 2022'de iki yeni dizüstü bilgisayar modelini tanıttı: MacBook Air ve MacBook Pro, her ikisi de en yeni Apple Silicon M2 işlemciden güç alıyor.

Şimdi ise şirketin yeni işlemciyle yenilenen MacBook serisindeki diğer modelleri piyasaya sürmesi bekleniyor. Bunların haricinde, yeni bir 15 inç MacBook'un da piyasaya sürülebileceğini iddia eden raporlar var. Ming-Chi Kuo'nun son raporuna göre teknoloji devi, M2 işlemci ve duyurulmamış M2 Pro işlemciden güç alan 15 inçlik yeni bir MacBook'u piyasaya sürebilir. Dizüstü bilgisayarın önümüzdeki yıl, yani 2023'te resmi hale gelmesi bekleniyor.

Apple önümüzdeki yıl için bombasını duyurdu!

apple

M2 yongası tarafından desteklenen yeni 15 inç MacBook, çift bağlantı noktalı 35 W güç adaptörüyle gelebilirken, M2 Pro işlemcili yapılandırmalar daha güçlü bir 67 W adaptörle gelebilir. Bu güç adaptörleri, önümüzdeki ay piyasaya sürülecek olan yeni M2 destekli MacBook Air için zaten seçenekler arasında.

Son zamanlarda yeni bir 12 inç MacBook hakkında haberler gelmeye başladı ancak Kuo, bununla ilgili hiçbir şeyin netleşmediğini söylüyor. Daha önce, Apple'ın 2023'ün sonunda veya 2024'ün başlarında yeni bir 12 inç MacBook piyasaya sürmeyi planladığı bildirilmişti.

Ayrıca Apple'ın şu anda MacBook olarak adlandırılan cihazla aynı olabilecek yeni bir 15 inç MacBook Air üzerinde çalıştığına dair raporlar da vardı. Şirketin bu yeni 15 inç MacBook modeline nasıl isim vereceğini göreceğiz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.