Apple yeni nesil MacBook Pro modelleri için kolları sıvadı

14 inç ve 16 inç MacBook Pro'ları duyurduktan bir yıldan kısa bir süre sonra, Apple'ın bu cihazları bu sonbaharda piyasaya sürmeyi planladığı bildiriliyor.

Apple yeni nesil MacBook Pro modelleri için kolları sıvadı

En son Power On bülteninde bir okuyucu sorusuna yanıt veren Bloomberg'den Mark Gurman, şirketin halihazırda 14 ve 16 inçlik modellerin M2 versiyonları üzerinde çalıştığını söylüyor.

Gurman'a göre, Apple geçen yıl MagSafe şarjı, daha fazla bağlantı noktası ve daha iyi ekran eklemek için hattı yeniden tasarladığı için iki bilgisayarın tasarımı ve özellikleri "büyük olasılıkla aynı kalacak". Birincil değişiklik, şirketin mevcut modelleri aracılığıyla sunduğu M1 Pro ve M1 Max yongalarının M2 sürümlerinin eklenmesi olacak. Yaklaşan SoC'lerden Gurman, “Tıpkı standart M2'de olduğu gibi, odak noktasının çoğunun grafik tarafında olmasına bakın” dedi. 2022 MacBook Air'de, 10 çekirdekli GPU varyantı ile giderseniz grafik performansı yaklaşık %35 daha hızlı.

Apple yeni nesil MacBook Pro modelleri için kolları sıvadı

Apple'ın yeni MacBook Pro'ları sonbaharda piyasaya sürmeyi umduğu bildirilse de Gurman, şirketin bunları 2023 baharına kadar erteleyebileceğini de belirtiyor. Gurman "Devam eden tedarik zinciri zorlukları göz önüne alındığında, bunların mağaza raflarına ne zaman geleceğini tam olarak tahmin etmek zor." diyor.

Yeni Mac'ler, Apple'ın gelecek yıl piyasaya sürmeyi planladığı ürünlerin "tufan" arasında yer alıyor. Yakın tarihli bir başka haber bülteninde Gurman, şirketin yeni bir HomePod ve bir ekstrem spor Apple Watch üzerinde de çalıştığını söylemişti.