ASUS Vivobook ailesine bomba gibi bir üye eklendi

ASUS, en cesur ve genç ürün ailesi olan Vivobook serisine, nefti yeşili rengi ve şık detaylarıyla göz dolduran bir model daha ekledi.

ASUS Vivobook ailesine bomba gibi bir üye eklendi

Dünyanın lider bilgisayar üreticisi ASUS, çarpıcı detayları, ezber bozan performansı ve nefti yeşili rengiyle dikkat çeken yeni modeli Vivobook S14’ü kullanıcılarıyla buluşturdu. WiFi Master teknolojisi, en yeni Intel® işlemcileri, Iris® Xe grafik kartı ve WiFi 6 ile hayat bulan VivoBook S14, 1.3 kg ağırlığı ve 15.9 mm inceliği ile tüy kadar hafif.

14 inç, dört tarafı çerçevesiz NanoEdge ekrana sahip olan Vivobook S14, %90 ekran-gövde oranıyla oldukça geniş ve sürükleyici bir görüntüleme deneyimi sunuyor. Hızlı şarj özelliğiyle hiçbir yerde yarı yolda bırakmayan Vivobook S14, 67 Wh gücündeki 17 saatlik pil ömrü ile kesintisiz üretkenliği garanti ediyor. Konforlu bir yazma için tam boy aydınlatmalı klavyeye sahip olan cihazda, tek dokunuşla oturum açmayı sağlayan yerleşik parmak izi sensörü de bulunuyor. Kolay ve hızlı veri girişine imkan tanıyan NumberPad 2.0 teknolojisini de kullanan cihaz, hayatı kolaylaştıracak pek çok inovatif özelliğe sahip.

Intel® Evo™ ile daha güçlü, daha hızlı

Intel® Evo™ sertifikasına sahip VivoBook S14, 14 inçlik hafif gövdesinin içine yüksek performanslı bir sistem sığdırıyor. Çoklu görevlerin üstesinden kolaylıkla gelebilecek şekilde tasarlanan S14, 16 GB bellek, Intel® Core™ işlemcileri, Intel Optane™ Bellek H10* ve Intel Iris® Xe grafikleriyle oyundan görüntü ve video düzenlemeye kadar her türlü görevde kesintisiz performans sunuyor. Aynı zamanda PCIe®SSD depolamaya sahip olan cihaz, daha az güç tüketimiyle daha hızlı bir veri aktarımına imkan sağlıyor.

Yüzde 40’a kadar artan performans

ASUS Vivobook ailesine bomba gibi bir üye eklendi - Resim : 1

Serinin son üyesi VivoBook S14, Akıllı Performans Teknolojisi’ni (AIPT) de destekliyor. Cihaz, mükemmel soğutma amacıyla daha da geliştirilen 8 mm'lik ısı borusu ve yeni fan kanatları "IceBlades" sayesinde sistem sıcaklığının hızla dışarı atılmasını sağlıyor. Ultra verimli tasarımıyla güç tasarrufu sağlayan AIPT, aerodinamik IceBlades fan tasarımının yanı sıra beş ila dokuz arasında akıllı sensörve 65 watt güç kaynağıyla birleştirilmiş ASUS'a özel algoritmalar kullanıyor. Akıllı Performans Teknolojisi; performans, dengeli ve fısıltı olmak üzere 3 ayrı modda kullanılabiliyor.

Performans modu, diğer bilgisayarlara kıyasla yüzde 40'a kadar performans artışı sağlarken, dengeli modda yüzde 30 performans artışı elde edilebiliyor. AIPT sayesinde dizüstü bilgisayar, güç seviyesini ve performansını optimum seviyede koruyarak tüm gün sessiz ve serin bir şekilde çalışabiliyor.

Dünya ile daha hızlı bağlantı

Vivobook S14, daha hızlı büyük dosya aktarımları, hızlı yanıt veren çevrimiçi oyunlar ve en akıcı görüntülü sohbetler için süper yüksek ağ hızları sunan Intel WiFi 6 (802.11ax) ile donatıldı. Aynı zamanda ASUS WiFi Master teknolojisi ile geliştirilen cihaz, ortamdaki çekim gücü en yüksek ve en güvenilir WiFi kaynağına otomatik bağlanabilme özelliğine sahip. ASUS WiFi SmartConnect teknolojisini kullanan Vivobook S14, dünyanın neresinde olursa olsun, en iyi WiFi sinyaline ve tüm mobil erişim noktalarına bağlanarak iş akışlarını sorunsuz hale getiriyor.

 Daha sessiz ve daha verimli iş toplantıları mümkün

Vivobook S14, uzaktan çalışma ve video konferanslardaki artışla birlikte ASUS’un en iyi iletişim deneyimini sağlamak için özel geliştirdiği ASUS AI Gürültü Engelleme Teknolojisi’ni kullanıyor. ClearVoice Hoparlör, arka plandaki istenmeyen gürültüleri insan konuşmasından ayırt ederek filtreleyebiliyor. MyASUS uygulamasındaki ClearVoice Mic özelliği ortam gürültüsünü filtrelerken, çoklu sunucu modu çeşitli yönlerden ve mesafelerden gelen insan seslerini tanıyarak tümünü aynı seviyeye getirebiliyor. Böylelikle konferanslar ve iş toplantıları daha keyifli ve verimli hale geliyor.