Bilgisayar

Huawei 13 Eylül'de yeni dizüstü bilgisayarlarını tanıtacak

Huawei, 13 Eylül'de bir etkinlik yapacağını duyurdu. Şirket bu etkinlikte yeni dizüstü bilgisayarlarından söz edecek.

Huawei 13 Eylül'de yeni dizüstü bilgisayarlarını tanıtacak

Bugün erken saatlerde, Huawei bu ayın ortalarında bir etkinlik yapacağını duyurdu. Etkinlik 13 Eylül'de gerçekleşecek. Şirket, yaklaşmakta olan dizüstü bilgisayarları için yeni teaser görüntüleri bile paylaştı.

Çinli teknoloji devi, MateBook dizüstü bilgisayar serisinden yeni dizüstü bilgisayarların piyasaya sürülmesi için hazırlanıyor. Şirket şimdi resmi Weibo hesabında bir teaser bile paylaştı.

Huawei 13 Eylül'de bir etkinlik düzenleyecek

Şirketin yeni dizüstü bilgisayarları Android uygulamalarını da destekleyecek. Söz konusu uygulamalar Çin'deki en popüler uygulamalardan bazılarını da içeriyor. Laptoplar TikTok uygulamasının Çince versiyonu olan Douyin ve Dianping gibi uygulamaları destekleyecek.

Windows 11, Android uygulamaları için destek getirecek olsa da, Huawei kendi yolunu çizmekte kararlı görünüyor. Huawei kendi tabanlı sistemine en olarak Android uygulamalarının Windows'ta kullanılmasına izin veren başka bir yazılım üzerinde daha çalışıyor. Son raporlara göre Huawei 13 ve 14 inç dizüstü bilgisayarlar olan MateBook 13S ve 14S adlı yeni dizüstü bilgisayarlarını piyasaya sürmeyi hedefliyor. Weibo'dan gelen bir rapora göre Huawei'nin kendi geliştirdiği mobil uygulama motoru sayesinde 14 inçlik model Android uygulamalarını çalıştırabilecek. 13 Eylül lansmanında konuyla ilgili tüm detaylar duyurulacaktır.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.