ASUS Vivobook S serisi OLED ekranlı ve askeri dayanıklılıkla piyasada

ASUS, OLED ekran ve askeri standartlarda dayanıklılığa sahip yeni Vivobook S serisini tanıttı. Bu seri, güçlü performansı ve dayanıklılığıyla dikkat çekiyor.

ASUS Vivobook S serisi OLED ekranlı ve askeri dayanıklılıkla piyasada

ASUS, Hindistan'da Vivobook S serisi dizüstü bilgisayarlarını yeniledi. Bu seride Vivobook S 16 OLED, S 15 OLED ve S 14 OLED modelleri bulunuyor. Hepsi en yeni donanımlarla ve özellikle OLED ekranlarla geliyor. Vivobook S 14 OLED, temel modelken, S 15 OLED orta seviyede yer alıyor ve S 16 OLED en üst seviye olarak sunuluyor. Bu dizüstü bilgisayarların kutudan çıktığı haliyle neler sunduğunu öğrenmek için okumaya devam edin.

ASUS Vivobook S 16 OLED ve S 15 OLED modellerinde sırasıyla 16 ve 15.6 inç ekranlar bulunuyor. Bu ekranlar, sırasıyla 3.2K ve 3K çözünürlük sunuyor. Her iki model de 120Hz yenileme hızı, 600 nit en yüksek parlaklık ve VESA sertifikalı DisplayHDR True Black 600 özelliklerine sahip. Vivobook ikilisi, akıllı amplifikatör teknolojisine sahip yerleşik hoparlör ve mikrofon barındırıyor.

ASUS Vivobook S 16 OLED ve S 15 OLED modelleri, MIL-STD 810H askeri standartlarında dayanıklılığa sahip. Her iki modelde de metal şasi ve özelleştirilebilir RGB aydınlatmalı klavye bulunuyor. Hassas bir dokunmatik yüzey ve bir yardımcı tuş da mevcut. Dizüstü bilgisayarlar, gizlilik kapağına sahip FHD IR web kamerası ile donatılmış.

ASUS Vivobook S serisi OLED ekranlı ve askeri dayanıklılıkla piyasada - Resim : 1

ASUS Vivobook S serisi OLED ekranlı ve askeri dayanıklılıkla piyasada

Bu modellerin iç kısmında ise Intel Core Ultra 9 işlemcilere kadar destek sunuluyor. Intel Arc grafikler ve Intel AI Boost NPU da mevcut. Her iki model de 16GB RAM ve 1TB SSD depolama kapasitesi sunuyor. 75WHr pil hücresi ile desteklenen bu cihazlar, 90W hızlı şarjı destekliyor. Bağlantı seçenekleri arasında iki Thunderbolt 4 portu, bir Type-A portu, bir Type-C portu, bir HDMI 2.1 portu ve 3.5mm kulaklık girişi bulunuyor.

ASUS Vivobook S 14 OLED modeli ise 14 inç OLED ekrana sahip ancak WUXGA çözünürlük ve 60Hz yenileme hızı ile biraz daha düşük bir performans sunuyor. Bu model de askeri düzeyde dayanıklılığa sahip. AMD Ryzen 5 7535HS işlemci ve entegre AMD Radeon grafiklerle donatılmış. 16GB RAM ve 1TB depolama bu modelde de standart. Diğer özellikler, S 15 ve S 16 OLED modelleriyle aynı.

ASUS Vivobook S 16 OLED 1,02,990 Rs (yaklaşık 1.245 dolar), S 15 OLED 96,990 Rs (yaklaşık 1.173 dolar) ve Vivobook S 14 OLED ise 89,990 Rs (yaklaşık 1.089 dolar) başlangıç fiyatlarıyla satışa sunuluyor. Bu üç model Mist Blue ve Neutral Black renk seçenekleriyle ASUS'un özel mağazalarından ve önde gelen çevrimiçi ve çevrimdışı satış kanallarından satın alınabilir.