ASUS yeni mekanik klavye modeliyle dikkat çekiyor

Son zamanlarda artan bir şekilde daha fazla görmeye başladığımız mekanik klavye tanıtımlarına bilgisayar devi ASUS'ta katıldı.

ASUS yeni mekanik klavye modeliyle dikkat çekiyor

ASUS, popüler mekanik klavyesi ROG Azoth'un yeni bir renk varyantını tanıttı: Ay Işığı Beyazı. Bu sürüm, şu anda Çin'de 1799 yuan (246$) fiyatla ön siparişte. Azoth, kompakt bir 75% düzeni koruyarak masa alanından tasarruf etmek için özel bir tasarıma sahip. Ayrıca metal bir gövdeye ve klavye ayarlarını ve sistem bilgilerini gösteren bir OLED ekrana sahip. Klavyenin beyaz ve gri renk tonlarına sahip tuş kapakları, fonksiyon tuşlarını harflerden açıkça ayırıyor.

Bir diğer özellik ise, kolay ayar değişiklikleri için tasarlanmış üç yönlü bir düğme. NX Snowblade Beyaz anahtarları, 45g basma kuvveti ve 3.6mm tuş hareketiyle pürüzsüz ve hafif lineer tepkilere sahip. NX Ice Storm Gri anahtarları ise 40g başlangıç kuvveti ve 65g taktik kuvvetle dokunsal tepkiler sunuyor.

ASUS yeni mekanik klavye modeliyle dikkat çekiyor

ROG Azoth, tam tuş değiştirme teknolojisini destekliyor. Bu özellik, hem 3 pinli hem de 5 pinli anahtarlarla uyumlu olacak şekilde özelleştirme imkanı sunuyor. Klavyede ayrıca GASKET yapı, ROG özel büyük tuş yapısı ve RGB aydınlatma gibi özellikler bulunuyor.

Hem kablolu Tip-C hem de Bluetooth ve 2.4GHz üzerinden kablosuz bağlantıları destekleyen Azoth'un pil ömrü 2,000 saate kadar çıkıyor. Ayrıca klavye, Windows ve MacOS modları arasında kolay geçiş yapmayı destekliyor.